اثرات شوم دیدن عکس و فیلم مستهجن،تشنج، سردرد، موانع ازدواج وکار و..

نگارنده ی این سطور در سال 1375 به تحقیق پیرامون آثار وضعی گناهان پرداختم که نتیجه آن تألیف کتابی بود که در سال 1381 با عنوان «آثار فسق و توبه» به چاپ رسید،…..

الحمدلله نشر این اثر، خیرات و برکاتی بدنبال داشت و تا بحال چندین بار چاپ شده است. طی این مدت، و با گذشت زمان و فراگیر شدن استفاده از اینترنت و ماهواره و…، دامنه ی گرایش جوانان وافراد ضعیف النفس به دیدن صحنه های مبتذل و خلاف عرف و اخلاق بیشتر شده و تجربه ی ما از تماسهایی که از طریق تلفن وتلگرام(09153163426) و یا ایمیل به دست آمده، حاکی از آن است که دیدن صحنه های مستهجن و… آثاری بس مخرب بر روح و روان کسانی گذاشته که به دیدن عکسها و فیلم های مبتذل مبتلا شده اند، بنحوی که حتی کانون خانوادگی و روابط زناشویی آنان را تحت الشعاع قرار داده و بعضاً متلاشی نموده است. ازجمله مواردی که برای مشاوره با این سایت در تماس بوده اند، این که؛ افراد زیادی در سطوح مختلف براثر دیدن صحنه های سکسی و…آلوده شدن به گناه دچار آسیبهای جدی شده اند، و در نتیجه برای رهایی از این منجلاب به مشاوره و درخواست راهکار برون رفت از آن، به مشاورین این سایت متوسل گردیده و تقاضای کمک نموده اند. از جمله آسیب هایی که در تشخیص کارشناسان حاصل شده و افراد مطرح کرده اند، می توان به عنوان نمونه به موارد زیر اشاره نمود:
الف- ایجاد صدا در گوش ها بصورت وز وز کردن و…
ب- ظهور انرژی های منفی در بدن وبروز موانع متعدد و بستگی درکارهای روزه مره از جمله : رزق و روزی،کار، ازدواج ، ناتوانی در برقراری روابط زناشویی و…
ج- ظهور و بروز کارکرد همزاد در افرادی که مبتلا به گناه شده اند برای ما اثبات شده و مراجعین متعددی داریم که بعد از مشاوره و تشخیص بصراحت می گویند که مرتکب گناه از طریق دیدن صحنه های سکسی و…شده اند.
د- بروز تشنج و سردرد و اختلاف فی مابین زوجین و و الدین و یا دیگر اعضای خانواده از دیگر آثار شوم گناهان است.
هـ – گرچه الحمد لله تا بحال بسیاری از این افراد بعد از مشاوره با کارشناسان سایت و توبه از گناهان و دریافت دستورالعمل های مجرب طی چند دوره تا حدودی سلامت روحی خود را، نسبی بازیافته اند؛ اما تا زمانی که تمام آثار وضعی گناهان از وجود آنان پاکسازی شود زمان زیادی را می طلبد.
و- ایجاد ناتوانی جنسی در روابط زناشویی و هنگام نزدیکی با همسر و….
(مدیریت سایت/15 /3 /1395 )
آری ! موسسه فرهنگی موعود در شهریور ۱۳۹۴ برخی از آثار مخرب این بلیه را بشرح زیر احصا نموده است :
« یکی از قدرتمندترین نیازها و غرایزی که در انسان وجود دارد غریزه جنسی است. نیاز جنسی مانند نیاز به آب و غذا از نیازهایی است که بایستی از روش صحیح ارضاء گردد.
فحشا: از نظر علم و تجربه ثابت شده است که یکی از عوامل اصلی و ناخودآگاه تحریک و ترشح غدد و هورمونهای جنسی، نگاه است. نگاه به نامحرم هر چند اگر بدون قصد تلذّذ باشد عمل طبیعی و غریزی خود را انجام می دهد و زمینه تحریک شهوت انسان را در زمان نگاه یا بعد از آن ایجاد می کند. تحریک غریزه جنسی به گونه نامشروع نیز آثار شوم و نکبت بار فراوانی بر ابعاد مختلف انسان و جامعه بشری ایجاد می نماید. اسراف، انحراف و هدر رفتن نیروهای فکری ، اجتماعی و معنوی انسان، زمینه سازی سردی روابط خانوادگی (شخصی که نگاه خود را کنترل نمی کند با یک همسر ارضا نمی شود)، حالت حسرت و ناکامی، از دست دادن آرامش روانی، میل به گناه (لواط، زنا ، استمناء و….) و بالاخره گرایش به گناهان مختلف از جمله آثار سوء نگاه حرام است که در عرصه زندگی فردی، خانوادگی و اجتماع ظاهر می گردد. امام علی علیه السلام می فرماید چشم، پیش قراول دل، جلودار فتنه، دام شیطان و نگاه حرام سبب کاشتن بذر شهوت و نهال گناه (زنا و لواط و استمناء و …) است.[۱] نگاه به نامحرم باعث سختی زندگی و زیادی حسرت و افسوس است. قران کریم در این مورد می فرماید: « قُلْ لِلْمُۆْمِنینَ یغُضُّوا مِنْ أَبْصارِهِمْ وَ یحْفَظُوا فُرُوجَهُمْ ذلِک أَزْکى‏ لَهُمْ إِنَّ اللَّهَ خَبیرٌ بِما یصْنَعُونَ [۲] به مۆمنان بگو چشمهاى خود را (از نگاه به نامحرمان) فرو گیرند، و عفاف خود را حفظ کنند این براى آنان پاکیزه‏تر است خداوند از آنچه انجام مى‏دهید آگاه است! » برخی آثار فاجعه آمیز نگاه کردن به فیلم های غیراخلاقی را می‌‌توان اینگونه برشمرد :

۱) کاهش شدید عشق: چنین افرادی از توان عاطفی کمتری برخوردارند و در روابط عاشقانه توفیق کمتری کسب می‌کنند.

۲) تاثیرات فیزیولوژیک: سلامت جنسی انسان که تأثیر عمیقی در سلامت جسمی‌ و روانی او دارد، حاصل ارضاء معقولی است که در پی تحریک واقعی و نیاز حقیقی فیزیولوژی بدن اتفاق افتاده باشد. عدم حفظ این عدم تعادل، از عقلانیت انسان می‌کاهد و او را وادار به گناه می‌کند.
۳ ) تضعیف انسانیت:جنبه جنسی بسیاری این افراد، عاری از ویژگی‌های انسانی می‌‌شود. آنها یک حالت «من غریبه» (جنبه تاریک) را توسعه می‌‌دهند که محور آن، شهوت جامعه ستیز و عاری از اکثر ارزش‌ها است.
مشاهده مکرر و زیاد آن و در دسترس همه بودن این نوع فیلم‏ها (حتی به عنوان آموزش) باعث شکستن قبح و زشتی اموری است که اسلام، عقلاء و عرف جامعه آنها را زشت و قبیح می‌‏شمارند. حتی انسان‏های مۆدب و با نزاکت از بیان و ذکر برخی الفاظ که مستقیما اشاره به یکی از اعضاء بدن انسان می‌‏کند، اکراه دارند و آن را زشت و ناپسند و قبیح می‌‏دانند چه رسد به این که به مشاهده و تجزیه و تحلیل آن بپردازند

۴ ) از بین رفتن عفت عمومی‌ و اجتماعی در درازمدت:کسانی که اینگونه فیلم ها را تماشا می کنند در برخورد با افراد دیگر در اجتماع نگاه جنسی دارند و شیطان همیشه برای گمراه کردن آنها امید دارد. زیرا آنها برای گمراهی و انحراف از مسیر الهی آمادگی لازم را دارند.

۵ ) نقش بستن تصاویر جنسی در مغز: در این جا بهتر است که به تجربه دکتر روان شناس، «مک گاف» در دانشگاه کالیفرنیا بپردازیم. یافته‌های او (که بسیار ساده شده اند) نشان می‌‌دهند که خاطرات تجربه‌هایی که به هنگام تحریکات احساسی (مثل تحریک جنسی) رخ می‌‌دهند، توسط هورمون غده آدرنال در مغز می‌‌نشینند و پاک کردن آنها دشوار است. این فرض می‌‌تواند تا حدودی اثر اعتیاد به هرزه‌نگاری و هرزه‌بینی را توصیف کند. خاطرات نیرومند تحریکات جنسی از تجربه‌های گذشته، خودشان را در صحنه مغز حفظ می‌‌کنند و مرتباً به ذهن خطور می‌‌کنند و فرد را از لحاظ شهوانی تحریک می‌‌کنند. اگر او به هنگام این تخیلات، استمنا کند، باعث تقویت پیوند بین تحریک جنسی و اوج لذت جنسی می‌‌شود که همراه با منظره ویژه یا تکرار پی‌درپی آن صحنه در ذهن خواهد بود.
۶ ) تأثیر بر رفتار جنسی: برخی از جامعه‌شناسان آلمانی ادعا می‌‌کنند که «عادت بیمارگونه‌ دیدن عکس‌ یا فیلم‌های پورنو (سکسی)» بر رفتارها و برخوردهای جنسی «معتادان پورنو» تأثیر منفی دارد. تا ‌جایی که این بیماران، از انجام سکس عادی و عشق‌ورزی لذتی نمی‌‌برند. کاربرانی که داوطلبانه برای ترک اعتیاد خود به روانکاو مراجعه کرده‌اند، اعتراف می‌‌کنند که «دیدن پورنو، به بخش جدایی‌ناپذیر ارضای جنسی آنان تبدیل شده است» و آنان نمی‌‌توانند بر «وسوسه و نیاز» دیدن این تصاویر غلبه کنند.

۷ ) انزوا و کاهش روابط اجتماعی: پژوهشگران آلمانی معتقدند که اعتیاد به دیدن فیلم ها و تصاویر پورنو‌، هم‌چنین سبب انزوا و دوری فرد از اجتماع و کاهش روابط اجتماعی او می‌‌شود.
۸ ) تحلیل توان عقل: هر قدر که اطلاعات موجود در ذهن، منظم‌تر و دارای عناوین کمتری باشد،‌ دسترسی عقل به آنها برای پردازش‌های جدید، مهیاتر خواهد بود. اما وجود داده‌های فراوان و متعدد که فضای ذهن را بی جهت پر کرده باشند و با تکرار درگیری ذهنی و رفتار بیرونی، تقویت شده باشند، باعث می‌شود توان عقل را به مقدار چشمگیری کاهش دهند، چه رسد جایی که این داده‌ها، دارای تاثیر بر هورمونهای مختلف نیز باشد که تأثیرات ارگانیک را نیز درپی داشته باشد.

۹ ) سقوط شخصیت زن و مرد و تبدیل شدن به وسیله‌ای برای اشباع هوس‌های سرکش:با پرداختن افراطی فرد به مسائل جنسی، شخصیت او به شخصیتی شهوانی تبدیل خواهد شد که تداعی‌ها و برداشت‌های وی با کوچکترین ارتباطی (حتی توهمی) رنگ جنسی به خود می‌گیرد. کارکرد افراد برای چنین فردی تنها ارضاء غریزه جنسی است و اهتمام خود او نیز صرفا بر ارضاء همین بعد وجودی خویش است.
۱۰ ) آسیب جسمی‌: علم پزشکی هنوز تا مرز شناخت بسیاری از بیماری‌ها فاصله ای طولانی دارد و چه بسا اموری که در زندگی روزمره ما وجود داشته باشد و ما به عنوان امور مفید از آنها استفاده کنیم، در آینده ای نزدیک ضرر آنها از نظر پزشکی ثابت شود. بنابراین اگرچه تاکنون برای هرزه‌بینی، اثر جسمانی مستقیم تشخیص داده نشده است (و احتمال این وجود دارد که با پیشرفت علم مشخص گردد) ولی قطعا اثر غیرمستقیم دارد. یعنی نگاه به عکس و فیلم‌های مبتذل غالبا موجب تحریک سیستم عصبی خودکار (سمپاتیک و پاراسمپاتیک) و تحریک شهوت می‌گردد؛ هم زمان ضربان قلب و تعداد تنفس افزایش پیدا می‌کند؛ ترشح برخی از هورمون‌ها در خون بالا رفته و تعادل هورمونی و روانی شخص برای دقایقی و گاه ساعت ها و گاه روزها به مخاطره می‌افتد. اگر این رفتار به مدت طولانی ادامه یابد آثار آن همه عمر فرد را در بر خواهد گرفت.

۱۱ ) پرخاشگری: هرزه‌بینی نه تنها بر ذهن فرد تاثیر مخرب می‌گذارد بلکه افراد را تشویق می‌کند تا از نظر جنسی بیشتر حالت سلطه جو و پرخاشگر داشته باشند.

با پرداختن افراطی فرد به مسائل جنسی، شخصیت او به شخصیتی شهوانی تبدیل خواهد شد که تداعی‌ها و برداشت‌های وی با کوچکترین ارتباطی (حتی توهمی) رنگ جنسی به خود می‌گیرد. کارکرد افراد برای چنین فردی تنها ارضاء غریزه جنسی است و اهتمام خود او نیز صرفا بر ارضاء همین بعد وجودی خویش است
۱۲ ) مقایسه: به دنبال مشاهده این‏گونه فیلم‏ها، افراد مجرد در آینده به مقایسه آنچه در فیلم دیده‏اند و آنچه از همسر خود سراغ دارند می‌‏پردازند و در نتیجه نقایص و کمبودها و ضعفهای احتمالی خود و همسر خویش در ذهن فرد برجسته شده و چه بسا باعث کاهش تمایل و علاقه به همسر انتخاب شده خود می‌‏شود و به تدریج کانون خانواده را دچار اختلال و فروپاشی می‌‏کند.

۱۳ ) دیدن عکس‌ها و فیلم‌های مبتذل: به ویژه جوانان را، در یک حال تحریک دائم قرار می‌دهد، تحریکی که سبب کوبیدن اعصاب آنان و ایجاد هیجان‌ های بیمارگونه عصبی و گاه سرچشمه امراض روانی می‌گردد.
۱۴ ) سستی ایمان: این گناه، پیوند انسان با خدا را سست و در صورت استمرار، این پیوند را قطع و ایمان او را زایل می‌‌گرداند؛ غریزه جنسی انسان را به طور افراطی تحریک کرده؛ او را از فعالیت‌های مثبت انسانی بازداشته؛ به سمت ارتکاب فحشا و منکرات سوق می‌دهد. بدین وسیله انسانیت انسان که سرمایه وجودی انسان است را از او سلب می‌کند.

۱۵ ) محروم شدن از شیرینی و لذت انس با خدا: هشیار بودن این تصاویر در ذهن و مرور دائمی و ناخودآگاه آن، حضور قلب را در عبادات به خطر می‌اندازد و تکرار نافرمانی خدا، بهره رابطه با او را از لذت می‌اندازد.
۱۶ ) مردن دل‌ها و افسردگی: همانگونه که روایات نیز بر این امر تصریح دارند، ولنگاری جنسی و ارتباطی، باعث بروز قساوت قلب می‌شود و مرگ معنوی و روانی قلب را درپی دارد.

۱۷ ) تاثیرات منفی در زندگی زناشویی:مشاهده مکرر و زیاد آن و در دسترس همه بودن این نوع فیلم‏ها (حتی به عنوان آموزش) باعث شکستن قبح و زشتی اموری است که اسلام، عقلاء و عرف جامعه آنها را زشت و قبیح می‌‏شمارند. حتی انسان‏های مۆدب و با نزاکت از بیان و ذکر برخی الفاظ که مستقیما اشاره به یکی از اعضاء بدن انسان می‌‏کند، اکراه دارند و آن را زشت و ناپسند و قبیح می‌‏دانند چه رسد به این که به مشاهده و تجزیه و تحلیل آن بپردازند.( منبع: پرسمان – موسسه فرهنگی موعود – شهریور ۱۳۹۴)

10 thoughts to “اثرات شوم دیدن عکس و فیلم مستهجن،تشنج، سردرد، موانع ازدواج وکار و..”

 1. سلام علیکم ، به طور اتفاقی با سایت شما اشنا شدم ، آیا دستور ختمی برای شفا یافتن از امراض هست؟

  1. سلام ر. حسینی
   اگر منظور امراضی که ناشی از یدن فیلم و عکس مستهجن است
   بله
   تا بحال چندین مورد داشتیم که نتیجه گرفتند

 2. بله متاسفانه من دچار همان عادت بد هستم ، پسر بیست و هشت ساله هستم مجرد ، هر کاری می کنم ترک نمیشه انگار جن رفته تو جلدم تو رو خدا کمک کنید

  1. ر و حسینی عزیز
   نشانه ها متفاوت است
   ایمیل بزنید شماره تلفن بذارید تا برای تماس هماهنگ شود

  1. سلام خانم زهرا
   از قسمت جستجو موضوع گشایش کارها بخت و اقبال 1 و 2 و3 را بخوانید و انجام دهید- در ص.ورت رعایت شرایط آثار گناهان برطرف خواهد شد

 3. سلام این 3موصوع گشایش کارها و بخت و اقبال ایا اگر انجام شود و هم گناه واقعا ترک شده باشد و توبه حقیقی انجام گرفته باشد با انجام ان 3 کار که فرمودین مشکل حل میشود یعنی مثلا گفتین کارکرد همزاد که اصلا دقیق نمیدونم چی هست و ازکجا لاید متوجه ان بشویم هم برطرف میشود انشاالله؟

  1. سلام خانم سارا
   بدانید که آثار گناه رفته رفته بوجو می اید و بعد از توبه برطرف شدن آثار وضعی آن هم بمرور زمان خواهد بود .
   ضمن این که هیچ دعایی و اعمالی و….شرطی و تضمینی نیست نتیجه نهایی آن فقط باخداست.
   رابطه ما با خالق نباید جنبه معامله پایاپای داشته باشد(یعنی بگوییم: خدایا من نماز می خواتم و…تو هم بلافصله پاداش بده) باید قربتا الی الله انجام دهیم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عبارت امنیتی: *(پاسخ حاصل جمع زیر را در مربع وارد نمایید.)* Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.