از عجایب روزگار

ابن جوزی گوید : در ایام متوکل بن معتصم (227 -178 هـ ق) که بعد از او واثق به حکومت رسید (232-190 هـ ق) سیزده قریه از…. قریه های قیروان به زمین فرو رفت چنان که از ساکنان آن محل زیاده از چهل و دو نفرنجات یافتند و هم او یکی از مواضع قومس در جنبش آمده مردمش بیرون رفتند و از جانب آسمان آوازی شنیدند که « الله اجل و اعوذ بالرحمه لعباده» (تاریخ نگارستان ،ص 67 –موضوع 108 .)
اگر امروزه در خبرها می شنویم که :«دفن یک روستا بر اثر رانش زمین و زلزله در افغانستان » این گونه حوادث و عجایب سابقه ای دیرینه دارد.
پرواز ۳۷۰ هواپیمایی مالزی (ام‌اچ ۳۷۰) پرواز یک هواپیمای بوئینگ ۷۷۷ متعلق به شرکت هواپیمایی مالزی است که در ۸ مارس ۲۰۱۴ از کوالالامپور، پایتخت مالزی، با ۲۳۹ مسافر تبعهٔ ۱۴ کشور گوناگون عازم پکن بود اما به دلیل نامعلومی پس از تغییر مسیر تماس آن با رادار با آن قطع و ناپدید شد.
(و تا امروز 16 /2 /1393 هنوز هیچ اطلاع و سرنخی از وضعیت این هواپیما به دست نیامده در حالی پیشرفته ترین امکانات تجسسی در اختیار کشورهاست)؟؟

5 thoughts to “از عجایب روزگار”

 1. با سلام

  در مورد اون هواپیما بعضی میگن که واردجهان های موازی و یا ابعاد دیگری از جهان شده !
  ولی این که چرا این مساله پیش اومده نمیدونم.

  1. سلام بر زهرا خانم
   این عجز و ناتوانی بشر را در برابر قدرت لایزال الهی اثبات می کند

 2. با عرض سلام و ادب و احترام ، استاد قربانی یک صفحه از کتاب را که « ضوء على محاضرة الهندسة في القرآن الكريم علم التكوين » زحمت کشیده و برایم ارسال فرمودید دریافت کردم ، بسیار سپاسگزار خواهم بود اگر محبتی فرموده و مشخصات کامل کتاب را ( نام کامل ، نام نویسنده ،نام ناشر و شماره ISBN ) را در اختیارم بگذارید تا بتوانم کتاب را تهیه نمایم . التماس دعا اردتمند _ کمال بی باک

  1. سلام و درود برشما
   عرض کردم کتابها نزد دوست عزیزم در تهران است و ایشان در حال تغییر مکان است و کتابها بسته بندی شده است اما کتاب در سوریه چاپ شده است اگر اجازه دهید ترجمه فارسی آن بزودی آماده چاپ خواهد شد مشروط به این که سرمایه گذار برای چاپ داشته باشیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عبارت امنیتی: *(پاسخ حاصل جمع زیر را در مربع وارد نمایید.)* Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.