اشاره ای به؛ ختم و خواص بسم الله الرحمن الرحیم

اشاره‌ای به؛ ختم و خواص بسم الله الرحمن الرحیم

خدای متعال برای اینکه به انسان‌ها بیاموزد که کار را به نام خدا آغاز کنند هم سوره‌های قرآن و هم ابتدای قرآن را با «بسم الله الرحمن الرحیم» آغاز کرده و علمای فریقین (شیعه و سنی) از رسول خدا (صلی الله علیه وآله) نقل کرده‌اند «کل امر ذی بال لم یبدأ فیه به بسم الله فهو ابتر»( الدر المنثور ج ۱، ص ۲۶)؛ «هر کاری که به نام خدا شروع نشود ابتر است. بنابراین اگر انسان کاری را به نام خدا شروع نکند، هرگز به مقصد نمی‌رسد.
عبادتی که با نام خدا شروع نشود هم ابتر است. هر کاری با بسم الله الرحمن الرحیم شروع شود عاقبت آن کار واجب به ختم به خیر شدن است.
عدد ابجد بسم الله الرحمن الرحیم ۷۸۶ می باشد.
خواص عدد بسم الله الرحمن الرحیم و صلوات: اگر حاجت شرعی دارید و بخواهید به اجابت سریع برسد بسم الله الرحمن الرحیم را ۷۸۶ مرتبه به همراه ۱۳۲ مرتبه صلوات بفرستید بعد حاجت را بخواهید. (گنجینه های پنهان، گوهر شب چراغ)
خداى سبحان عامل فلاح و رستگارى و پیروزى و نجات انسان را سه چیز مى‌شمرد: قَدْ أَفْلَحَ مَن تَزَکَّى، و ذکر اسم ربه فصلى مسلما رستگار مى‌شود کسى که خود را تزکیه کند و نام پروردگارش را به یاد آورد و نماز بخواند.
نگارنده در پاسخ به پرسش کاربران گوید: هرکس هر ختمی که بخواهد شروع کند، آنرا با «بسم الله الرحمن الرحیم» آغاز نماید و اگر چه نیت خاص و حاجت خاص مورد نظر دارید؛ اماّ همه ی این اذکار و ختوم باید با نیت قربتاً الی باشد.

https://t.me/marefat_god

4 thoughts to “اشاره ای به؛ ختم و خواص بسم الله الرحمن الرحیم”

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عبارت امنیتی: *(پاسخ حاصل جمع زیر را در مربع وارد نمایید.)* Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.