به قدر ستم با دشمن رفتار کنید

و اما بعد؛ نگارنده ی این سطور، که پیرو مستقل و مقلد امام و رهبری هستم، ….

ضمن اعلام تنفر و بی زاری از سیاست های آمریکا و اتباعش، بدون هیچ گونه وابستگی به اشخاص حقیقی و حقوقی، و یا قصد حمایت از جریانات سیاسی، توجه عزیزان را به نکاتی چند از آموزه های دینی معطوف می دارم ، اگر ما خود را پیرو مولای متیقیان حضرت علی ابن ابیطالب علیه السلام می دانیم و قصد داریم اسلام ناب محمدی را به جهان صادر کنیم آن حضرت فرموده اند :« احتمِـلْ زلّـةَ وَليِّـكَ لوقتِ وَثْبَةِ عَدُوِّكَ» «. البحار : ٧٤ / ١٦٦ / ٢٩» . امام على عليه السلام : لغزش دوست خود را ، براى زمان يورش دشمنت ، تحمّل كن .
آری ! برخی افراد تندرو و افراطی در شهر بابک، نه تنها لغزش دوستان را تا کنون تحمل نکرده اند بلکه استوانه های انقلاب را هم مورد هتک حرمت قرار داده و بدون تحقیق و تفحص وآگاهی به یک عالم دینی و مفسر قرآن اتهام مفسد فی الارض زده اند که این عاقبت خوشی برای آینده مردم و انقلاب نخواهد داشت و آثار آن خدای ناکرده هنگام یورش دشمن نمودار خواهد شد.
از طرفی در این که آمریکا تا کنون با ملت ایران دشمنی بسیاری داشته و دارد ولی ما خود را پیرو قرآن می دانیم همان طوری که خداوند فرموده به قدر ستم با دشمن رفتار کنید : « … فَمَنِ اعْتَدى عَلَيْکُمْ فَاعْتَدُوا عَلَيْهِ بِمِثْلِ مَا اعْتَدى عَلَيْکُمْ وَ اتَّقُوا اللَّهَ وَ اعْلَمُوا أَنَّ اللَّهَ مَعَ الْمُتَّقِينَ » (سوره بقره : آیه 194 – ترجمه فولادوند)-…. پس هر كس بر شما تعدّى كرد، همان گونه كه بر شما تعدّى كرده، بر او تعدّى كنيد و از خدا پروا بداريد و بدانيد كه خدا با تقواپيشگان است.
باری ! این که ما کراراً اسارت تفنگداران آمریکایی و گریه آنها را از سیمای جمهوری اسلامی نشان بدهیم و در راهپیمایی بصورت نمادین تفنگداران آمریکایی را شبیه سازی کنیم آن هم آن که نقش تفنگدار زن آمریکایی را نشان داده است، نه تنها مشکلی را برای کشور حل نخواهد کرد بلکه ادامه تعاملات جهانی را بامشکلات عدیده ای روبرو خواهد کرد و این با منافع ملی در تضاد است و آثار و توان آن را دیر یا زود همه مردم خواهند داد.
نامه زیر هم که یکی از شخصیت های کشوری به وزارت کشور نوشته به یادگار می آوریم :
سلام و احترام؛
جناب آقای دین پرست قائم مقام محترم وزیر کشور در امور بین الملل
من دست و بالم بسته است به خاطر شغل و موقعیت کاری هم نمی توانم برای نشریات یا سایت ها مطلب بنویسم خواهش می کنم تدبیری اتخاذ شود تا پخش تصاویر سربازان امریکایی که گرفتار شده اند؛ متوقف شود .این کاری که صدا و سیما در مورد سربازان اسیر امریکایی می کند ؛ نه از نظر اخلاقی؛ نه سیاسی ،نه فرهنگی و نه نظامی صحیح و عاقلانه نیست.من خودم یک کهنه سربازم.ما با دشمن می جنگیم اما حق نداریم تحقیرش کنیم .
حق نداریم به پرچم کشورش توهین کنیم.
ما حق نداریم احساسات یک ملت را جریحه دار کنیم.شرافت سربازی و اخلاق انسانی و اسلامی اجازه نمی دهد گریه ی یک سرباز گرفتار را در سطح جهان پخش کنیم.اگر مرزبان ما هم اسیر شود و گریه کند؛ طبیعی ست.
این سرباز نماد استکبار نیست!!! فقط یک سرباز است که اسیر شده ؛ پدر و مادر دارد؛ همسر یا نامزد یا فرزند دارد؛ترسیده و گریه می کند.اساسا این کار صدا و سیما ضد تبلیغ هم هست و در مخاطب ایجاد ترحم و همدردی می کند. از لحاظ سیاسی هم این کار تحریک آمیز است و یک ملت باید تاوان این کار را بدهد.حتما جمهوری خواهان و لابی های صهیونیسم به دمکراتها فشار می آورند و آنها را مسئول تحقیر امریکا قلمداد می کنند و این کار وزنه ی آنها در انتخابات پیش روی امریکا را سنگین تر می کند و برای فشار بر جمهوری اسلامی ایران توجیه پذیر می سازد..یادمان باشد که یکی از دلایل جنگ عراق با ما و خون هایی که ریخته شد ؛ناشی از پخش تصاویری بود که دیپلمات ها را چشم بسته و با دستان روی سر نشان داد………العاقل یکفیه الاشاره
ارادتمند همایی 22 بهمن 94

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عبارت امنیتی: *(پاسخ حاصل جمع زیر را در مربع وارد نمایید.)* Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.