ترک نماز و آثار گناه

گاه برای ما همکاران وب سایت که پاسخگویی شما عزیزان هستیم؛ …..

با مواردی روبرو می شویم که مطالعه ی آن برای اطلاع همگان مفید و ارزنده و اثر بخش است، لذا این گونه موارد را پس از کسب موافقت مدیر وب سایت درج می کنیم:
چندی قبل خانم جوانی از استان ….ضمن تماس اظهار می دارد که مدتی است گوش های من صدا می دهد و موجب اختلال در درس خواندن من شده است.
طبق معمول مشخصات ایشان را خواستیم و مراتب را همراه با دیگر درخواست به مدیر وب سایت تقدیم کردیم.
ایشان ذیل آن نوشتند :
1- این خانم نماز را ترک کرده است .
2- با نامحرم ارتباط برقرار نموده است .
3- فیلم مستهجن دیده است.
لذا باید غسل توبه کند، نماز توبه بخواند ونماز خواندن را شروع کند وترک گناه کند و…؛ وقتی این مطالب را خواندیم خیلی تعجب کردیم از این که چگونه با صراحت این موارد را می گویند، هنوز پاسخ وی را ایمیل نکرده بودیم که این خانم ضمن تماس گفت : من به مشهد آمده ام و می خواهم با مدیر وب سایت حضوری صحبت کنم، لذایکی از همکاران با این خانم ملاقات کرده و از ایشان در مورد سئوالات مذکور تحقیق کرد؛ این خانم دقیقاً مراتب را تایید نمود، و گفت : اما دیگر دوستان من که گناهان بیشتری انجامی می دهند چرا این مشکل را ندارند، گفتیم مگر شما مشکل خودت را برای آنها بیان کرده ای؟ گفت : خیر! بریا کسی نگفته ام .
گفتیم : خوب پس آن ها مشکل خود را بشما نمی گویند و دلیلی نیست که دچار مشکلاتی نشده باشند.
وقتی برای راه حل موضوع را مجدد منعکس کردیم؛ حاج آقا گفتند دستورالعمل همان است که گفته ایم.
بعد ازآن طی جلسه ای از حاج آقا در خواست کردیم، علت بیماری فرد مذکور و رابطه ی آن را با ترک نماز و گناه و… را برای ما شرح و توضیح دهند. ایشان گفتند :
اول این که باید ؛ کتاب «از نجوای دل تا محضر استاد(1) –آن روز دو بار گریستم» را بخوانید تا بدانید چرا باید نماز بخوانیم.
دوم این که : به طور خلاصه می گویم ؛ وقتی ما روح خودمان را با نماز و ذکر و دعا و… که جنبه ی روحانی و رحمانی و نورانی دارد شارژ و تقویت نکنیم، چون شارژآن کاهش یافت روح شیطانی غالب می شود و موجب اختلالات متعدد می گردد و در هرکسی بنحوی بروز می کند که معمولاً افراد کمتر مشکل خود را اظهار می کنند.

15 thoughts to “ترک نماز و آثار گناه”

 1. سلام
  خوب قاعدتا هر عملی اثار وضعی خود را دارد
  بهر حال خودم شخص به این عقیده پیدا کردم و اثار گناه را. اما ایا بازگشت به معنویت و ترک گناه مساوی است با بازگشت جوارح بدن به حالت قبلی (سلامت)؟ خودم گواهم که گناه تاثیر سویی دارد بر سلامت بدن اما بازگشت سلامت ممکن است؟

  1. سلام آقا محمد جواد
   در پاسخ باید گفت : به محض این که شخص توبه کند و گناهان خود را ترک کند؛ حضرت حق تعالی /جل جلاله / با صفت رحمانیت خود او را مورد عفو قرار داده و آثارگناهانش را از بین می برد و فرد می تواند در مسیر الی الله وارد شده مراحل تعالی و ترقی یکی پس از دیگری طی نماید

 2. در ضمن در مورد کتابها توضیح مختصری بدهید و به عنوان اکتفا نکنید کتاب دوباره نگریستم مربوط به چه کاری است؟

  1. سلام آقا محمد جواد
   کتاب «آن روز دو بار گریستم» را چندین سایت از جمله خبرگزاری «ایبنا» بر آن شرح و توضیح کاملی داده است

 3. با عرض سلام وخدا قوت خدمت استاد گرامی.استاد آیا ذکری وجود دارد که به کسانی که در انجام کارهایشان کند هستند ونمیتوانند کاری را با سرعت بالا انجام دهند کمک کند؟در ضمن استاد از طرف دانشگاه ما قرار است اردوی مشهد مقدس گذاشته شود .از شما التماس دعای مخصوص دارم .رفتید حرم سلام مرا به آقا برسانید و دعا کنید که ایشان لطف کرده و دعوت نامه ام را امضاء نمایند انشاءالله .با تشکر فراوان از شما

  1. سلام خانم رقیه
   باید دانست که هر کس دارای یک ژن توانایی است در انجام کارها ، برای همین خداوند در قرآن می فرماید از هر کس به اندازه توانایی اش …«لا يُکَلِّفُ اللَّهُ نَفْساً إِلاَّ وُسْعَها لَها ما کَسَبَتْ …»
   ان شالله خواسته شما هم مورد اجابت واقع شود و به زیارت حضرت رضا علیه السلام مشرف شوید

 4. سلام ممنون که این همه جواب همه رو میدید من به استاد پیام زدم وایمیل مشکلمو گفتم نمیدونم چیکار کنم موندم نمازامام اول وقت وتوبه هم کردم

 5. سلام خانم سحر
  پاسخگویی در این جا برای شما مشکل دارد
  این گونه موارد خصوصی را ایمیل بزنید-نوار بالای وب سایت – تماس باما-

 6. سلام استاد محترم من كاملا متوجه كلامتون هستم ولي به دلايلي به ايميلم دسترسي ندارم لطفا شماربگيد من چه كنم با احترام.

 7. سلام استاد خدا خيرتون بده كه گره از كاربنده هاي خدا باز ميكنيد من تلفنم رو همينجا براتون بزارم . محتاجم به كمكتون .با احترام.

  1. من عزیز
   فیلم های خارجی مهیج حتما گناه دارد
   برای یادگیری هم ختم و دعا و….هست اما آداب و شرایط دارد
   که باید ایمیل بزنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عبارت امنیتی: *(پاسخ حاصل جمع زیر را در مربع وارد نمایید.)* Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.