زیان کار واقعی کیست ؟

از آن جا که چندی است تنی چند از بازدیدکنندگان همواره از بیکاری و زیان در کارها و….

ورشکستکی مالی و…، با حقیر درد دل کردند مناسب دیدم سخنی از مولای متقیان امیر مومنان حضرت علی علیه السلام را برای تسکین آلام این عزیزان بیاورم تا با مطالعه و مداقه در معنی و مفهوم آن زیانکار واقعی را بشناسند و به دنبال جبران گذشته باشند و تا دیر نشده و روزگار حسرت و حرمان نرسیده به خود آیند و بدانند درهای توبه همیشه باز است .
وَ قالَ عَلَيْهِ السَّلامُ: مَعاشِرَ النَّاسِ، اِتَّقُواْ اللَّهَ فَکَم مِنْ مُؤَمِّلٍ، ما لا يَبْلُغُهُ، وَ بانٍ ما لا يَسْکُنُهُ، وَ جامِعٍ ما سَوْفَ يَتْرُکُهُ، وَ لَعَلَّهُ مِنْ باطِلٍ جَمَعَهُ، وَ مِنْ حَقٍّ مَنَعَهُ: أَصابَهُ حَراماً، وَ احْتَمَلَ بِهِ اثاماً فَباءَ بِوِزْرِهِ، وَ قَدِمَ عَلى رَبِّهِ اسِفاً لاهِفاً، قَدْ ‏خَسِرَ ‏الدُّنْيا ‏وَ ‏الْاخِرَةَ، ‏ذلِکَ‏ ‏هُوَ ‏الْخُسْرانُ‏ ‏الْمُبِينُ‏. نهج البلاغه : حکمت،336 .
و درود خدا بر او فرمود: اى مردم از خدا بترسيد، چه بسا آرزومندى که به آرزوى خود نرسيد، و سازنده ساختمانى که در ساخته خود نيارميد، و گردآورنده‏اى که زود آنها را رها خواهد نمود، شايد که از راه باطل گرد آورده، و يا حق ديگران را باز داشته، و با حرام به هم آميخته که گناهش بر گردن اوست، و يا سنگينى بار گناه درگذشت، و با پشيمانى و حسرت به نزد خدا رفت که: (در دنيا و آخرت زيان کرده و اين است زيانکارى آشکار)

5 thoughts to “زیان کار واقعی کیست ؟”

  1. خدا برای همه دردهای ما کافیست من معتقد به علوم غریبه هستم ….اما تنها ایمان ویقین به روز جزااست که ارامش دهنده حقیقی ست خداوند باری تعالی خود فرموده اند لقد خلقنا انسان فی کبد … ما انسان را درسختی آفریده ایم … برای انسان حقیقی شدن ایندرد وازمایش وگرفتاری ها حکم برگه امتحانی ست که بااعمال وافکار ونیاتمان پرش می کنیم ….تا طلا در کوره آتش نباشد عیارش بالا نمی رود ….
    سپاس از همه نیات های پاک.التماس دعا

  2. سلام وعرض ادب مجدد . برادر بزرگوار پس ازکشمکش های درونی برای ارسال ایمیل …خدمتتان عرض مطلبی داشتم … که بصورت ایمیل براتان ارسال نمودم.خواهشمندم راهنمایی ام بفرمایید .
    وخداوند بهترین پاداش دهندگان هست …. جزائکم عند الله .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عبارت امنیتی: *(پاسخ حاصل جمع زیر را در مربع وارد نمایید.)* Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.