طهارت؛ یکی از شرایط استجابت دعا

طهارت؛ یکی از شرایط استجابت دعا
برخی از عزیزان بازدید کننده از مطالب سایت-www.mahdighorbani.ir- و کانال- بسوی معرفت الله –همواره این پرسش را مطرح کرده اند :آیا ، ختم قرآن و یا سوره هایی از قرآن ، ختم زیارت عاشورا ، چله ی ذکر هم نام ، و….، در حالی که پاک نباشیم ویا در دوران عذر شرعی، هستیم چگونه باشد؟…

در پاسخ به این پرسش باید گفت: حق تعالی در قرآن کریم فرموده : « لا يَمَسُّهُ إِلاَّ الْمُطَهَّرُونَ »( سوره واقعه: آیه 79)- ترجمه : كه جز پاك‌شدگان بر آن دست ندارند.
به استناد همین آیه شریفه مراجع عالیقدر تقلید در رساله های عملیه ی خود هرکدام فتوای خاص خود را آورده اند که ابتدا عزیزان باید به فتوای مرجع تقلید خودشان عمل کنند.
اما ؛این که چرا تاکید شده هنگام دعا و ختم قرآن و…پاک و مطهر باشیم ، تحقیق و بررسی و تجربه ی عملی ما چنین است که :
قبل از هر چیز توصیه می شود کتاب –آن روز دوبار گریستم – را مطالعه نمایید، تا نقش فرشتگان در کارکرد و اعمال انسان را بصورت مستند و مستدل درک کنید.
زیرا وقتی انسان در حالت ناپاک بودن باشد، انرژی هایی منفی و تیره اطراف او را احاطه می کنند. وقتی شما دعا، و ختم قرآن و…، دارید، انرژی هایی از جنس روشن و شفاف و نورانی ساطع می شود که آثارآنها بر روح و روان شما، در صورتی که پاک و مطهر باشید تاثیر مثبت دارد. در غیر این صورت انرژی های تیره مانع اثر بخشی می شوند.
با این شرح می توانید تصمیم بگیرید که چگونه ختم قرآن و دعا و ذکر داشته باشید.
نکته ی دیگری که همواره مورد پرسش قرار می گیرد این که : انجام دعا ، ختم قرآن و ذکر و… چه تضمینی برای استجابت آن هست ؟
در پاسخ باید گفت : هیچ دعا و ختم و ذکر و….، را هیچ کس بجز امام معصوم نمیتواند استجابت آن را تایید و تضمین کند و هرکس هم قول بدهد قابل اعتنا نیست. زیرا آن جا که دعای سریع العجابه گفته اند و…، مستلزم شرایط بسیاری است که از عهده ی هر کس برنخواهد آمد تا سریع عمل کند و نتیجه بدهد. @Marefat_God

One thought to “طهارت؛ یکی از شرایط استجابت دعا”

  1. سلام زهرابانو
    میتوانید
    این گونه موارد خاص و خصوصی است و میتوانید از طریق نوار بالای سایت -تماس باکارشناس – یا آیدی تلگرام مطرح و پیگیری کنید-

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عبارت امنیتی: *(پاسخ حاصل جمع زیر را در مربع وارد نمایید.)* Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.