عمل روز آخر ماه ذی الحجه (روز سی ام)

آخرین روز سال عربی است، سیّد بن طاوس علیه الرحمه در کتاب <اقبال> براساس یک روایت ذکر کرده است که….

دو رکعت نماز بجا آورد، و در هر رکعت سوره <حَمد> یک مرتبه و ده مرتبه (قُل هُوَاللهُ اَحَدٌ) و ده مرتبه <آیهُ الکُرسیّ> را بخواند، و پس از نماز بگوید: اَللَّهُمَّ مَا عَمِلْتُ فِی هَذِهِ اَلسَّنَهِ مِنْ عَمَلٍ نَهَیْتَنِی عَنْهُ وَ لَمْ تَرْضَهُ وَ نَسِیتُهُ وَ لَمْ تَنْسَهُ وَ دَعَوْتَنِی إلَی التَّوْبَهِ بَعْدَ اجْتِرَائِی عَلَیْکَ اَللَّهُمَّ فَإِنِّی أَسْتَغْفِرُکَ مِنْهُ فَاغْفِرْ لِی وَ مَا عَمِلْتُ مِنْ عَمَلٍ یُقَرِّبُنِی إلَیْکَ فَاقْبَلْهُ مِنِّی وَ لاَ تَقْطَعْ رَجَائِی مِنْکَ یَا کَرِیمُ چون این را بگوید، شیطان فریاد می زند: وای بر من،آنچه در این سال علیه او رنج بردم، همه را خراب کرد، و سالی که گذشت برای او گواهی می دهد، که سالش را ختم به خیر نمود.

سلام فردا آغاز سال قمری است باشد که با عنایات و توجهات خاصه شهدا در راس سیدالشهدا (ع) سالی سرشار از نور و آگاهی همراه با عافیت و عاقبت بخیری داشته باشید.

3 thoughts to “عمل روز آخر ماه ذی الحجه (روز سی ام)”

  1. سلام خانم لنا مردادی
    مکرر گفته ایم برای ورود به ختم و چاه و…آداب دارد و باید اول موانع استجابت دعا برداشته شود در سایت گفته ایم .

  2. سلام خسته نباشید پیام من تایید شده ولی نمایش داده نشده من شرمنده ام که با سوالام مزاحم وقت شما میشم میدونم شاید موضوع پیامم خیلی بی ربط باشه فقط اگه از نظر شما اون مطلبی که براتون گفتم مهم نیست من باخیال راحت ختم زیارت عاشورا را ان شاله از روز عاشورا تا اربعین شروع کنم از نظر خودمم خیلی موضوع مهمی نیست ولی دیشب گفتم با اهل فن مشورت کنم بهتره

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عبارت امنیتی: *(پاسخ حاصل جمع زیر را در مربع وارد نمایید.)* Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.