فرهنگ نام و اسماء هم نام

عنوان کتاب: فرهنگ نام و اسماء هم نام
تحقیق و تالیف: مهدی قربانی
نشر: قاف مشهد الرضا (ع)
موضوع: نام های ایرانی، اسلامی، اشخاص
تعداد صفحات: ۴۴۸
قطع کتاب: وزیری
نوع جلد: شومیز
شابک: ۵-۸۴-۸۸۵۵-۹۶۴-۹۷۸
نوبت چاپ: ۱۳۹۶
قیمت: ۳۰۰۰۰۰ ریال

به نام خالق هستی بخش

سخنی در باره ی کتاب : « فرهنگ نام واسماء هم نام»

رسول خدا صلى الله علیه و آله نیز در بارهی نام گذاری فرزندان فرمودند : حَقُّ الوَلدِ على والِدِهِ أن یُحَسِّنَ اسمَهُ ، و یُزَوِّجَهُ إذا أدرَکَ ، و یُعَلِّمَهُ الکِتابَ .( کنز العمّال : ۴۵١٩١(.

پیامبر خدا صلی الله علیه وآله : حقّفرزند بر پدرش این است که نام نیکو برایش انتخاب کند، هر وقت بالغ شد، او را همسر دهد، وبدو قرآن بیاموزد. «

مرحوم ابوالحسن حافظیان(ره) در لوح محفوظ آورده اند : بین حروف هم مثل سایر اشیاء رابطه و تناسب و اّنس و محبت است.

الْأَسْماُءَ تُنزِلُ مِنَ السَّماءِ. .

کقوله تعالی:«فَإِنْ أَعْرَضُوا فَما أَرْسَلْناکَ عَلَیْهِمْ حَفِیظاً إِنْ عَلَیْکَ إِلاَّ الْبَلاغُ وَ إِنَّا إِذا أَذَقْنَا الْإِنْسانَ مِنَّا رَحْمَهً فَرِحَ بِها وَ إِنْ تُصِبْهُمْ سَیِّئَهٌ بِما قَدَّمَتْ أَیْدِیهِمْ فَإِنَّ الْإِنْسانَ کَفُورٌ * لِلَّهِ مُلْکُ السَّماواتِ وَ الْأَرْضِ یَخْلُقُ ما یَشاءُ یَهَبُ لِمَنْ یَشاءُ إِناثاً وَ یَهَبُ لِمَنْ یَشاءُ الذُّکُورَ[۱]» خداست تنها مالک زمین و آسمان ها هرچه بخواهد می آفریند و به هرکه خواهد فرزند اناث(دختر) و به هرکه خواهد فرزند ذکور(پسر) عطا می کند* یا در یک رحم دو فرزند پسر و دختر قرار می دهد و هرکه خواهد عقیم (نازاینده) می گرداند که او (به صلاح خلق) دانا و به (به هرچه خواهد) توانا است.

امروزه برخی از زوجین که بنا دلایلی نازا هستند چه بسا به هرراهی و به هرچیزی متوسل شوند که فرزنددار شوند، در این خصوص کلمه قابل توجهی را حضرت آیت الله حسن زاده آملی مورد اشاره داده و آورده اند :« استاد بزرگوارم در رشته های ارثما طیقی از علم اوفاق و غیره شرف الله نفسه الزکیه روزی در اثنای تدریس برایم حکایت فرمود که یکی از آشنایانم عقیم بود، برای فرزند دار شدن از شخصی دستور العمل یک اربعین(۴۰ روز) گرفت، در اثنای ریاضت اربعین تمثلی برایش روی آورد که دید شمشیر بزرگی برهنه بسیار تیز در جلوی او نهاده اند و به او تفهیم کرده اند که بنا بر این است شما عقیم باشید، اگر با ما سر جنگ دارید این هم شمشیر.[۲]»

آری ! « قرآن شفای تمام دردها و امراض روحی، درونی و جسمی انسان ها است. قرآن تمام مشکلات و مهمات و گرفتاری های بشر را درمان است . شِفاءٌ لِما فِی الصُّدُورِ[۳] (شفا بخش دل ها) قرآن بیان گر همه چیز بوده و چیزی نیست از جاندار و بی جان که در کتاب مبین نباشد.«و مادر کتاب آفرینش،بیان هیچ چیز را فرو گذار نکردیم..[۴]»«و ما بر مردمان کتاب فرستادیم که درآن هرچیز بر اساس علم و دانش تفضیل دادیم.[۵]» وَ نُنَزِّلُ مِنَ الْقُرْآنِ ما هُوَ شِفاءٌ[۶] و از قرآن آن چه شفا بخش است نازل می کنیم. پس اگر کسی ازقرآن چاره و درمان و شفا نگیرد، از غیر آن نباید انتظار داشته باشد[۷]»

حضرت آیت الله حسن حسن زاده آملی فرموده اند :« خداوند به کم اکتفا کرده است و حدی برای آن معین کرده مثلاً نماز پنج مرتبه، روزه یکماه زکوه از نصاب مقدار معینی ولی برای ذکر حدی معین نفرموده و اینمضمون در کتاب کافی وارد است برای این که انسان باید جزئیات کارخود را موافق با حکم الهی قراردهد.[۸]»

یکی ازآرزوها[۹] و دغدغه های زوجین پس از ازدواج و تشکیل زندگی مشترک فرزنددار شدن و تعیین نام برای فرزند است و این امر جزئی اما مهم در برخی از موارد منشاء اختلافات شدید و….است، در حالی که با محور قرآن دادن و سنت نبوی در زندگی مشترک، می توان برتمام مشکلات فائق آمد.

پیامبر خدا صلى الله علیه و آله فرمودند : ألسَّمتُ الحَسَنُ جُزء مِن خَمسَه وَ سَبعینَ جُزء مِنَ النُّبوَُّهِ. نام نیک یک جزء از هفتاد و پنج جزء پیغمبری است.[۱۰]

البته باید گفت، ازمفهوم حدیث شریف دو برداشت بصورت اعم و اخص، متصور و استفهام می شود:

اول این که برای فرزندانمان نام نیک انتخاب کنیم.

دوم این که در دنیا با انجام اعمال خیرخواهانه و پسندیده نام نیک از خود به یاد گار گذاریم، مانند کسانی که با وقف کردن رقبات، یا ساختن مسجد، مدرسه، بیمارستان،مراکز درمانی و نگهداری از ایتام و.. … باقیات الصالحات و نام نیک از خود به جای می گذارند.در هرحال چه بصورت اعم و چه بصورت اخص ،نام نیک حائز اهمیت بوده و هست، از این رو حضرت امام رضا (ع) می فرمایند:

۴۳۳٫وَ قَالَ الرِّضَا(ع): لا یُولَدُ لَنَا مَوْلُودٌ إِلَّا سَمَّیْنَاهُ مُحَمَّداً فَإِذَا مَضَى سَبْعَهُ أَیَّامٍ فَإِنْ شِئْنَا غَیَّرْنَا وَإِلَّا تَرَکْنَا[۱۱].

امام رضا(ع) فرمود: هیچ فرزندى از ما متولد نمى‏شود جز آن که نام او را محمد مى‏گذاریم و وقتى هفت روز گذشت، اگر خواستیم اسم او را تغییر مى‏دهیم و الّا بر همان اسم باقى مى‏گذاریم‏

۴۳۴٫وَ قَالَ(ع): اسْتَحْسِنُوا أَسْمَاءَکُمْ فَإِنَّکُمْ تُدْعَوْنَ بِهَا یَوْمَ الْقِیَامَهِ قُمْ یَا فُلانَ بْنَ فُلانٍ إِلَى نُورِکَ قُمْ یَا فُلانَ بْنَ فُلانٍ لا نُورَ لَکَ[۱۲].

و فرمود: نام هاى نیکو بگذارید زیرا روز قیامت به نام هایتان صدا مى‏زنند و مى‏گویند: اى فلان پسر فلان! به سوى نورت برخیز! و اى فلان پسر فلان! برخیز! ولى نورى ندارى‏.

با توجه به این که حضرت رضا (ع) می فرمایند روز قیامت به نام هایتان صدا می زنند و می گویند به سوی نورت برخیز، در نتیجه منشاء نور،خداوند منان است و بس، پس می توان نتیجه گرفت هر نامی که منشاء آن غیر خدایی باشد بی تردید آثار مثبتی برای صاحب آن اسم نخواهد داشت.

حال این سئوال مطرح می شود؛ ما که در نام گذاری خودمان دخیل نبوده ایم و پدارن ما ازروی بی توجهی و …نام بی مسمی و غیر خدایی برای ما انتخاب کرده اند چه کنیم؟!

در پاسخ به سئوال باید گفت: «حضرت آیت الله حسن حسن زاده آملی (مد ظله العالی) درکتاب مفتاح الفلاح آورده اند: هرکس اسم خود را به عدد ابجدی حساب کند و یکی از نام های الهی را موافق آن عدد انتخاب نماید و هرروز به همان عدد آن نام را تکرار کند در روز قیامت به همان نامی که همیشه تکرارکرده شناخته خواهد شد.[۱۳]»

«در باره حروف و اعداد آن آورده اند : حروف به منزله جسم و عدد آن ها به منزله روح است « الاعداد ارواح و الحروف اشباح» پس اگر بخواهیم روح اسم را در خود متجلی سازیم باید که عدد آن را کشف و به همان عدد تکرار کنیم – مدت این ذکر حداقل چهل روز و بهتر ازآن مدت یک سال است، اما خوشا به حال کسانی که توفیق داشته باشند در تمام عمر ذکر هم نام با اسم خود را تکرارنمایند. به قول دهدار عیانی:

نزد اهل خردو اهل عیان* حرف جسم و عد اوست چو جان[۱۴] »

راقم با آرزوی صحت و سلامت، عافیت و رستگاری ،برای ملت شریف و صبور، نجیب وسلیم در ایران اسلامی، برای همه ی کسانی که نام آنان آمده و خواهد آمد، با صرف وقت ودقت بسیار، به حکم آیه شریفه :«… أَلا بِذِکْرِ اللَّهِ تَطْمَئِنُّ الْقُلُوبُ [۱۵]» با هدف نشرمعارف قرآنی، تشویق وترغیب و ایجاد انگیزه در مؤمنین و مؤمنات و موحدین برای توسل و تمسک به ذکر الهی، با استفاده ازCD فرهنگ نام و نام گزینی که از طریق اداره کل ثبت احوال کشور در اختیارم قرارگرفته است برای تمام نام هایی که تاکنون به ثبت رسیده عدد ابجدی(کبیر) آن را استخراج و یکی از اسماء باریتعالی را به تنهایی و یا به صورت ترکیبی به نحوی که جمع آن موافق عدد آن نام باشد در مقابل آورده ام، تا هرکس بخواهد در روز قیامت با اسماء الهی محشور شود ذکر هم نام خود را همه روزه تکرارنموده و ما را با دعای خیر یاد نماید.

مزید برآن برای آشنایی خوانندگان عزیزبا معنی و مفهوم اسماء الهی، در پایان و به ضمیمه با ذکر مقدمه ای در باره ذکر، خواص اسماء الحسنی را مختصر و مفید آورده ایم تا صاحب نام هایی که منبعد انتخاب خواهد شد ویا در CD مذکور وجود نداشته، بتوانند ذکر هم نام خود را انتخاب ، از فیض ذاکر شدن به ذکر هم نام خود بهره مند شوند.

دستور العمل

از آن جا که ممکن است در محاسبه اعداد و تایپ و حروفچینی خطایی صورت گرفته باشد ، در این جا نحوه محاسبه ی نام ها را به حساب حروف ابجد می آوریم تا هرکس بخواهدبا مراجعه به جدول حروف ابجد کبیر یا صغیر که دربخش ضمیمه آمده است, عددحرف حرف نام خود را استخراج نماید بدین ترتیب مثلاً : فاطمه ( ف= ۸۰ – الف = ۱ – ط = ۹ – م= ۴۰ – هـ = ۵ – جمع آن می شود ۱۳۵) حال به مراجعه به جدول اسماء الحسنی یک یا دو و یا سه اسم را که جمع عددی آن ها با عدد نام شما موافق باشد استخراج می کنید برای فاطمه اسم حمید= ۶۲ – وجلیل= ۷۳ که در مجموع ۱۳۵ می شود استخراج شده است، حال هر روز ۱۳۵ بار می گویید «یا حمید ویا جلیل» البته باید گفت که عدد«یا» محاسبه نمی شود و به عنوان حرف ربط وآهنگ ذکرآمده است،گرچه می توان از «یا» اسم اعظم باریتعالی جل جلاله[۱۶] را استخراج نمود.

اما کسانی که عدد نام آن ها بالغ برهزار است مثل « غلامرضا= ۲۰۷۲» طبعاً ممکن است نتوانند به این تعداد ذکر مبادرت نمایند می توانند از جدول حروف ابجد صغیر استفاده نموده که همین نام می شود ۳۲ ،آن گاه انتخاب اسم باریتعالی را نیز باید به همان حساب حروف ابجد صغیر محاسبه و استخراج شود، بدین ترتیب تعداد ذکر کاهش خواهد یافت.

آری به حول قوه ی الهی کتاب» فرهنگ نام واسما هم نام » مورد توجه اهل علم وخرد قرار گرفته است و توسط سرکار خانم نفیسه فیاض بخش استاد دانشگاه در بهمن ماه ۱۳۹۱ طی دوجلسه از طریق صدا وسیمای جمهوری اسلامی ایران شبکه قرآن برنامه» خانه محبت» کتاب فرهنگ نام و اسماء هم نام را به عنوان کتابی ارزشمند و منحصر به فرد معرفی و به بینندگاه توصیه نموده اند این کتاب را تهیه نمایند.

اما چند نکته ی مهم برای توضیحات بیشتر در خصوص کتاب» فرهنگ نام و اسماء هم نام» این که :

۱) به گفته برخی از اساتید دانشگاه علوم قرآنی ، کتاب» فرهنگ نام و اسماء هم نام» بهترین کتاب برای سیر سلوک الی الله است که برای افراد مبتدی می تواند آنان را به سر منزل مقصود برساند و ممکن است سالیان زیادی طول بکشد تا همه ی اسرار و رموز آن را کشف کنند زیرا ناچاراً برخی موارد با رمز گفته شده تا نااهل نتواند از آن استفاده کند.

۲) اگر کسانی که مایل به ورود به مراحل سیر سلوک الی الله هستند کتاب» فرهنگ نام و اسماء هم نام» را با دقت مورد مطالعه قراردهند و به رموز آن پی ببرند بی تردید تا مدت زیادی نیازمند استاد نخواهند بود و چه بسا بر اثر مداقه در مطالعات خود صاحب اسرار شوند.

۳) قسمتهای از کتاب» فرهنگ نام و اسماء هم نام» برای کسانی است که در علم حروف و اعداد پیشرفتهایی داشته اند و می توانند از آن به موارد بیشتری دسترسی پیدا کنند در نتیجه کسانی که در این علم مطالعه دارند نیز می توانند کتاب» فرهنگ نام و اسماء هم نام» را به عنوان مرجعی معتبر و مستند مورد استفاده قرار دهند زیرا حقیر فقیر مولف این اثر اجازه آن را برای استفاده های مشروع همراه با موکل خاص در نظر گرفته ام .

۴) در باره ی عدد چهل روز که ختم ذکر هم نام در مقدمه ی کتاب» فرهنگ نام و اسماء هم نام» به آن اشاره شده است رمز رازی است که نمی توان آن را با شرح مکتوب بیان نمود زیرا در حوصله خوانندگان نیست و بیشتر در جلسات خصوصی برای عزیران بیان نموده ام .

[۱] -سوره شوری(۴۲):آیات ۴۹-۴۸ – ترجمه الهی قمشه ای.

[۲] – هزار ویک کلمه، آیت الله حسن حسن زاده آملی، ج ۲ ،ص ۷۴ – کلمه ۲۲۶

[۳] ۰سوره یونس(۱۰): آیه ۵۷ .

[۴] – رجوع کنید به ترجمه آیه ۳۸ از سوره انعام.

[۵] – رجوع کنید به ترجمه آیه ۵۲ از سوره اعراف.

[۶] – سوره اسراء(۱۷) : آیه ۸۲ .

[۷] -خواص وآثار مسبحات:مژلف، مهدی قربانی، ص ۱۹ – انتشارات قاف مشهد الرضا(ع).۱۳۸۴٫

[۸] – هزار ویک نکته، آیت الله حسن حسن زاده آملی،نکته ۹۳۱ ،ص ۷۷۱

[۹] – پیامبر خدا صلى الله علیه و آله فرمودند : آرزو براى امّت من رحمت است . و اگر آرزو نبود هیچ مادرى فرزند خود را شیر نمى داد و هیچ باغبانى درختى بر نمى نشاند. منتخب میزان الحکمه،ج۱ ، مژلف:آیت الله ری شهری، حدیث ٢٩۶.

[۱۰] – نهج الفاصه، ترجمه ابولقاسم پاینده،ص ۵۳۲ – سخن ۱۷۷۹ .

[۱۱]. عده الداعی: ۸۷٫ و هزارویک حدیث رضوی، تالیف :مهدی قربانی ،ج۱ ،ح ۷۳۶ .

[۱۲]. عده الداعی: ۸۷٫ و هزارویک حدیث رضوی، تالیف: مهدی قربانی ،ج۱ ،ح ۷۳۷ .

[۱۳] – نگارنده: اصل عبارت کتاب عرفانی وبرای همگان قابل استنباط بنظر نرسید لذا شرح این موضوع با ادبیات روان و ساده آورده ایم.

[۱۴] – هزار ویک کلمه،آیت الله حسن حسن زاده آملی، ج ۱، کلمه ۹۸ /ص ۱۰۹ .با شرح و توضیح نگارنده .

۱۰- سوره رعد(۱۳):آیه ۲۸

[۱۶] – یا = ۱۱ = هو ،اگر از ۱ تا ۱۱ را جمع کنیم می شود ۶۶ = الله ، وکیل – در نتیجه می توان در ذکر، «یا» را با این نیت در نظر گرفت . به این معنی: خدایی که حمید و جلیل و کبیر و …هستی. لذا ذکر مورد نظرنوعی حالت استغاثه خواهد داشت که قطعاً موثرتر خواهد بود.

 

 

برای خرید کتاب فرهنگ نام و اسماء هم نام به وبسایت مگنا بوک مراجعه کنید و یا بر روی لینک زیر کلیک کنید .

 

خرید اینترنتی کتاب فرهنگ نام و اسماء هم نام  

لینک ویدویوی معرفی کتاب: فرهنگ نام و اسما همنام، در برنامه ” خانه محبت ” در شبکه قرآن
https://www.vidanama.com/25713

307 thoughts to “فرهنگ نام و اسماء هم نام”

 1. باسلام

  اگر محبت کنید در برنامه های صدا وسیما بیشتر توضیح دهید تا از محتوای کتاب وفواید آن بهتر بتوانیم بهره مندشویم ممنون می شوم

  1. با سلام
   تا کنون طی سه جلسه این کتاب از شبکه قرآن معرفی شده و امیدوارم با پی گیری بینندگان از طریق پیامک صدا و سیما موضوع را درخواست نمایند.

   با تشکر
   مهدی قربانی انیس الکتاب

 2. سلام آقای قربانی من درقم به اکثرکتاب فروشی هامراجعه کردم ولی متاسفانه کتاب فرهنگ نام رانداشتند.لطف کنیداگردرشهرقم جایی هست که کتاب شما راتهیه کنم آدرس دقیق آنرا برایم درهمین جابنویسیدمن دوباره مراجعه میکنم ومیخوانم.یاخریداینترنتی اگرسایتی میشناسیدمعرفی کنیدممنون میشوم.موفق باشید . یاعلی
  ایملم حک شده فقط برای اینکه نظرارسال شودگذاشتم!

  1. باسلام از طریق همین سایت آدرس نمایندگی تهران و مشهدو شماره تلفنهای آنها هست تماس بگیرید.موفق باشید،حضرت علی (ع)یار و نگهدارتان باشند. ان شا الله تعالی.

 3. سلام در کتاب غم عشق عبدالقائم شوشتری که قبلا خوانده بودم آمده بود که مواظب باشید اسم اعظمی که انتخاب می کنید از اسما جلالیه نباشد که سبب بروز مشکلات می گردد.و دوم این که در ذکر همنام حتما با استاد مشورت نمایید. آیا شما این مطلب را نیز مد نظر قرار داده اید . من چون استادی نداشتم نمیدانستم که چه باید بکنم…
  آیا شما میتوانید راهنمایی کنید؟

  1. باسلام – توصیه می شودکتاب «فرهنگ نام و اسماء هم نام»حتمآً مطالعه کنید زیرا در این زمینه شما را با معرفت نام ها آَشنانموده و پاسخ خود را ردیافت خواهید نمود.

   1. باسلام – این دعا رابخوانید ان شا الله به مطلوب برسید
    در جواهر مکنونه آورده آن که از شیخ بهایی (ره) منقول است که هر کس صد بار این دعا را بخواند باشرایط تا ده روز هر روز ده بار و ابتداء از روز چهار شنبه کند اگر مطلب او روا نشد با من مخاصمه کند: « بسم الله الرحمن الرحیم ، یا مُفَتِّحَ الاَبواب و یا مُقَلِّبً القُلوبِ و الاَبصارِ و یا دلیلَ المُتَحَیِّرینَ و یا غیاثَ المُستَغیثین ، تَوَکَّلتُ عَلَیکَ یا رَبِّ وَاقضِ حاجَتی و اکفِ مُهِمّی ، و لا حولَ و لا قُوَّةَ اِلّا بِاللهِ العَلیِ العَظیم ، و صلی الله علی محمد و آل محمد و آلِهِ اَجمَعین .»

  1. باسلام-ذکرهم نام برای این که شما از معرفت نام خود بهره معنوی ببرید،البته باید کتاب مطالعه کنید و نمی توان با یک سطرهمه مطالب را گفت

 4. با سلام – اول این که کمرنگ شدن حضور قلب از وسواس شیطان است و با مداومت برقرائت چهار قل ان شاالله برطرف میشود،اگر می خواهید یقین کنید صدای شمار ا خدا می شنود شب قبل از خواب 11بار قل هوالله احد و یا دیگر سورها مثل یس ،واقعه را سه باربخوانید و با کسی حرف نزیتد و بخوابید ، از آثار معنوی آن متوجه خواهید شد که صدای شما را حق تعالی می شنود مطمئن باشید که هو السمیع البصیر مصداق دارد

 5. بسیار بسیار متشکرم از این مطلب
  من معرفی کتاب رو از خانم فیاض بخش دیدم اما موفق به نوشتن نام کتاب نشدم بسیار گشتم و گشتم تا حال که به لطف خدا این مطلب جنابعالی را در اینترنت یافتم.
  امیدوارم به راحتی بتوانم کتاب را تهیه کنم
  بنظرم حیف است همچین کتابی فقط در تهران و مشهد سهل الوصول باشد.

  1. هو الرحمن الرحیم
   باسلام خدمت خانم سپیده
   ضمن تشکر از حسُن توجه سرکار امیدوارم بزودی شرایط برای ارایه این اثردر سایر استانها فراهم شود.

  1. سلام برشما
   باور کنید که باید کتاب را مطالعه کنید زیرا برسئوالات شما افزوده می شود- با تلفن 2251370 -0511 – تماس بگیرید و یا با نمایندگی تهران که نشانی آن در نوار بالای سایت آمده تماس بگیرید

  1. سلام برشما
   با تلفن 2251370 -0511 – تماس بگیرید- یا از طریق دوستان وآشنایان که به مشهد سفر می کند کمک بگیرید

  1. سلام-خانم مریم
   کتاب را در کتابخانه بخوانید و یا یا از طریق تلفن ۲۲۵۱۳۷۰ -۰۵۱۱ تهیه کنید عذرم را بپذیرید در این خصوص مطالبی را در سایت آورده ام آن را نیز مطالعه کید .موفق باشید

  1. آقارسول عزیز
   سلام و درود برشما – لطف می کنید اگرکتاب را در کتابخانه بخوانید و یا یا از طریق تلفن ۲۲۵۱۳۷۰ -۰۵۱۱ تهیه کنید در این خصوص مطالبی را در سایت آورده ام آن را نیز مطالعه کید .زیرا تا کتاب را نخوانید با معرفت نامها آشنا نخواهید شدو سئوالات متعددی برای شما بوجود می آید
   موفق باشید

 6. سلام جناب استاد یه ذکر مجرب مجرب برای خرید خانه برام لطف میکنید ؟ به شدت نیاز مندم.چون همسرم محل کارش یه شهر دیگه است واز لحاظ دور بودن شرایط خیلی سختی داریم

  1. سلام
   شما برای خرید اقدام هنگامی که انتخاب کردید سه مرتبه یوره انا انزلناه را بقرائت کنید و به محضر بی بی دوعالم حضرت فاطمه سلام الله علیها هدیه کنید موفق خواهید بود – ان شالله تعالی

  1. سلام بر آقا میثم
   اگرتهران هستید نمایشگاه بروید راهرو۳۰ غرفه ۱۷ – یا از طریق تلفن ۲۲۵۱۳۷۰ -۰۵۱۱ – کتاب را تهیه کنید .موفق باشید

 7. با سلام
  جناب آقای قربانی طبق فرموده کتاب را تهیه نمودم ولی شما در کتاب داوود را با 2 واو محاسبه نموده اید در صورتیکه در شناسنامه بنده بصورت داود ثبت شده جالب اینکه در کتاب در صفحه354 هم داود اینگونه تحریر شده حال سوالم این است که طبق محاسبه شما ابجداسم من 21 است ولی با یک واو 15 میشود این در حالیست که اسم هم نامی در ابجد کبیر نیافتم لطفآ راهنمایی فرمایید. ممنونم

  1. سلام برآقا داود عزیز
   هرطور شناسنامه شما نوشته شده همان طور باید محاسبه شود

 8. سلام بر استاد عزیز
  اگر زحمتی نیست علاوه بر اسم هم نام که مزاحمتان شدم درباره عدد چهل هم راهنمایی فرمایید در صورتیکه صلاح بدانید هر کجا که بفرمایید خدمت میرسم. باز هم ممنونم

  1. سلام بر آقا داود عزیز
   در خصوص عدد چهل کتاب مستقل چاپ شده – و مطلب در این خصوص بسیار است اگر مایل بودید و مشهد هستید از طریق موبایل تماس بگیرید حرم مطهر هماهنگ می کنیم شما را ملاقات کنیم.

 9. سلام بر استاد عزیز
  انشاء الله به محض اجازه آقا مشهد خدمت میرسم. استاد من هنوز در مورد ذکر هم نام به دلیل اینکه در ابجد کبیرو ابجد صغیر حروف اسمم یکی میباشدمشکل دارم. و برای عدد 15 در ابجد کبیر نامی پیدا نمی کنم . لطفآ راهنمایی فرمایید. با تشکر

  1. سلام آقا داود
   از جدول آخر کتاب(اسماء باریتعالی به عدد آنها) باید از دو اسم که جمع آن 15 شود استفاده کنید

 10. با سلام و عرض ادب ؛
  1- آيا عدد اسماء الله در كتاب شما بدان اشاره شده با اسماء الله كه در ابتداي كتاب سر المستتر شيخ بهائي آمده است يكي است ؟
  2- لطفاً محبت نموده و همنام اسم بنده (محمد مهدي = 151) را بفرمائيد .

  1. سلام بر عزیز برادرجناب محمد مهدی
   باور کنید دانستن ذکر هم نام مشکل شما را حل نمی کند بلکه بر سئوالات شما می افزاید-اگرتهران هستید تلفن ۶۶۹۶۶۷۶۵ -۰۲۱ خیابان انقلاب کوچه نوروز پلاک ۲۷ طبقه سوم -می توانیدکتاب «فرهنگ نام و اسماء هم نام» را تهیه کنید – در غیر اینصورت از طریق تلفن ۲۲۵۱۳۷۰ -۰۵۱۱ – کتاب را تهیه و یا به کتابخانه بروید و کتاب را بخوانید زیرا برای کسب دانش و علم باید زحمت کشید.

 11. سلام جناب استاد ارجمند
  من مدتیه ذکر یو نسیه را شروع کردم بعد از نماز صبح 40 مرتبه در سجده. میخواستم نظر شما استاد محترم را بپرسم که آیا درسته و عوارضی نداره؟یا اینکه شما کمکم کنید که به چه صورت و چند تا و چه وقت بخو نم بهتره؟چون میترسم اثر برعکس داشته باشه
  شمادر کتابتون قسمت اسما باریتعالی عدد مبسوطی اسما را چطور محاسبه میکنید؟(عدد ملفوظی را متوجه شده ام)

  1. سلام خانم زهرا
   در صورتی که در مدت چهل روز پاک باشید اشکالی ندارد
   -محاسبه عدد مبسوطی شرح زیاد داد که باید کتابهای مربوطه را بخوانید که در دسترس عموم نیست

 12. باسلام وعرض ادب واحترام
  میخواستم از شما خواهش کنم چند ذکر مجرب که اجازه عام داشته باشه و خانمها در زمان عذر شرعی هم بتو نن بگن را بفرملییدتعداد را هم ذکر بفرمایید
  و آیا ذکر بسم الله و یونسیه را در همه حال میشه گفت ؟ ومن الله توفیق

  1. سلام بر خانم زهرا
   در هنگام معذوریت برای ادای ذکرها بهتر است تیمم کنید -ان شاالله که نتیجه مطلوب حاصل شود –
   ذکر عام صلوات و استغفر الله است که بدون عدد و اذن استاد هرچه خواستید می توانید بفرستید -ذکر هم نام که در کتاب آمده بعد از مدت چهل روز متصل و مداوم می توانید هروقت هر چه خواستید بگویید

 13. سلام استاد گرامی ـ خسته نباشید ـ لطفا ذکر مربوط به نام سکینه و فاطمه را عنایت بفرمایید. بی نهایت از لطفتون سپاسگزارم

  1. سلام بر الهه خانم
   باور کنید دانستن ذکر هم نام مشکل شما را حل نمی کند بلکه بر سئوالات شما می افزاید-اگرتهران هستید تلفن ۶۶۹۶۶۷۶۵ -۰۲۱ خیابان انقلاب کوچه نوروز پلاک ۲۷ طبقه سوم -می توانیدکتاب «فرهنگ نام و اسماء هم نام» را تهیه کنید – در غیر اینصورت از طریق تلفن ۲۲۵۱۳۷۰ -۰۵۱۱ – کتاب را تهیه و یا درکتابخانه کتاب را مطالعه کنید تا با معرفت نامها آشنا شوید.

 14. سلام، حروف ابجد اسم من سمیه 115 هست ولی ذکری پیدا نکردم، کلمه ی یکبار تکرار مشود بجز اسم اسماء حسنی

  1. سلام خانم سمیه
   اسامی باریتعالی را در پایان کتاب فرهنگ نام و اسماء هم نام آورده ایم بدان مراجعه کنید

 15. با سلام
  بسیاری از بزرگان گفته اند که باید ذکر را با اذن صاحب نفس گفت.چگونه است که شما دستور ذکر میدهید؟متشکرم.در ضمن اسن فرهاد با کدام اسم خداوند منطبق شده و چگونه باید ذکر بگوییم؟

  1. سلام اقا فرهاد عزیز اگر کتاب را مطالعه کنید به سئوالات خودتان می رسید-حتما به کتابخانه مراجعه فرمایید

  1. از این که نمیتوانم این همه اسم را پاسخگو باشم پوزش می طلبم
   کتابخانه محل کتاب را مطالعه کنید زیرا دانستن ذکر هم نام سئوالات دیگری را بدنیال دارد

 16. باسلام، مدتی است که به بیماری شدید کمردرد که گویا قادر به ادامه زندگی نیستم و یکسال است آرامش شب و روز هم ندارم و خیلی بدنبال درمانش رفتم که نیاز به پیچ و مهره کردن کمرم پیشنهاد دادن و همونقدر به خدای بزرگ گواهی میدم که زنده بودنم رو برای تولید رسانه اهل بیت تلقی میکنم و حال با این بیماری قادر به بیرون امدن هم نیستم ای استاد گرامی مشخصاتم ، محمد ترابی از مشهد متولد 1365/06/30 میباشم خواهش میکنم دعایی برای سلامتیم راهنمایی کنین . باتشکر

  1. سلام و درود بر آقا محمد ؛عزیز برادر همه ما در معرض امتحان الهی هستیم خودتان به ذکر الهی مشغول سازید که :الا بذکر الله تطمئن القلوب این وعده خداوند است در قرآن کریم و این ذکر را در برنامه زندگیتان قرار دهید:
   العزیزُ : . امام هشتم علیه السلام فرموده اند: هر که هر روز چهل و یک (۴۱) نوبت بعد از نماز بامداد بگوید محتاج به خلق نگردد و هر که ورد سازد و دائم بگوید در میان مردم عزیز و مکرّم گردد . هر کس هر روز بعد از طلوع فجر ۴۰ بار بگوید از شر شیطان ایمن بود و دولت بسیار یابد . خواندن آن برای هر درد نافع است .
   منبع :کتاب خطی جنات الخلود و کتاب هزار ویک حدیث رضوی

 17. سلام و درود بر admin ، که بموقع پاسخ دادید حتما به این امر شما اقدام میکنم انشا… چهل و یک روز بعد از نتیجه دعایم باخبر خواهم نمود سپاس به مردان شریف اسلام.

 18. با سلام
  مدتی است به دلیل مشکلاتی که برایم پشت سر هم اتفاق می افتد خیلی خسته شده ام
  با چند تن از دوستان هم که صحبت میکنم هیچ کس راهنمایی منطقی ندارد همه عوامل باعث شده که کم کم از خدا دور شوم
  مدام روح و جسمم در کشمکش درستی این کار است
  لذا خواهشمندم در صورت امکان راهنمایی بفرمایید

  1. سلام خانم لیلا
   به حکم ایه شریفه :الابذکر الله تطمئن القلوب – خودتان را به ذکر الله مشغول کنید کتاب فرهنگ نام و اسما هم نام را مطالعه و ذکر هم نام خودتان را طی چهل روزا نجام دهید ان شالله مطلوب شما حاصل شود

 19. درود بر شما جناب استاد. اسم من حسام الدین است اگر لطف کنید یک ذکر با تعداد خاص بهم بفرمایید برای پیشرفت و ارتقاء شغلم بسیار تا بسیار از شما ممنون می شوم. خداوند به شما جزای خیر دهد.

 20. سلام وعرض ادب . چندسوال ازمحضرتان داشتم . 1.مراد از وکیل وموکل دررابطه باهرفردی چیست ؟2ایا هرفردی حتما وکیل دارد وکار وکیل چیست؟.ایا محاسبه ی ابجد برسرنوشت ازدواج دو نفر حتمی هست؟؟ بس مساله لاجبرولاتفویض بل امر بین الامرین چه میشود؟؟ 3 .ایا کتابفروشی خاصی ذرتبریز این کتاب را دارا می باشد ویا اطلاع دارید که این هزینه کتاب +هزینه ارسال پست هم میباشد یا هرکدام جداگانه هست .درمورد سوال سوم امیدوارم بی ادبی وجسارت بنده را ببخشد.غرض آگهی دادن بدیگران بوده است. باتشکر

 21. باسلام . ببخشید من ازطریق اینترنتی قادر به خرید کتابتان نشده ام . ایا درتبریز کتابفروشی خاصی هست که به ان مراجعه نمیام. ازمحضرتان چندسوال دارم.1. ایا ممکن هست درمورد وکیل هرکس توضیحی بفرمایید .وا2.ایا نحوه محاسبه سرنوشت ازدواج دوفرد باحروف ابجد را شما تایید میفرمایید . بس ان وقت تکلیف لاجبر ولاتفویض بل الامر بین الامرین چه میشود؟ ازلطف وراهنماییتان سباسگزارم. بابت کتاب خوبتان هم ازتون کمال تشکر قدردانی رودارم.

  1. سلام خانم نسرین
   خیر در تبریز کتابفروشی خاصی نیست ، برای تهیه کتاب از نواری بالای وب سایت عنوان خرید کتاب زا باز کنید تلفنی از تهران یا مشهد برایتان ارسال می کنند و برای این که به جواب موکل هرکس (نه وکیل) برسید ؛ کتاب : آن روز دوبار گریستم – را هم زمان تهیه کنید. هزینه پست جداگانه محاسبه میشود- میتوانید از طریق دوستان وآشنایان که در ایام پایان صفر به مشهد می آیند کتاب را تهیه کنید- مشهد بین چهارراه شهدا و میدان شهدا –شیرازی 20 – مرکز گسترش نشر ایران – انتشارات قاف مشهد الرضا (ع)
   موضوع لاجبر و لاتفویض مبحث دیگری است که شرح آن در اینجا میسر نیست- موفق باشید

 22. سلام
  من نامم عصمت هست نام مادرم در شناسنامه سکینه در منزل از اول منصوره بوده مخواهم ذکری روی نگین عقیق حک کنم چه ذکری هم نام من است وآیا صلاح میدانید روی نگین خود حک کنم اگر امکان دارد در جواب تسریع کنید

  1. سلام خانم عصمت
   حک کردن اسما روی نگین باید خیلی دقت داشته باشید که هیچ وقت ناپاک دست نزنید و…توصیه نمی شود

 23. سلام جناب ادمین خیلی نیاز دارم لطفا جواب بدید مصطفی اسم اعظم چی میشه سر فرصت کسی بره مشهد میخرم لطفا خواهشا اینو جواب بده

 24. سلام خسته نباشید این کتاب را میخرم ولی اگه میشه اسمم خدیجه هست اسم اعظم من چه ذکری حاجت بزرگی دارم یاریم کنید باسپاس

 25. باسلام اسم اصلی من طیبه است، ایا اسم عظم ان یا بد عی یا هاد ۲۶ مرتبه درست است ودیگر این که اسم دیگران را هم ما میتوانیم بخوانیم یا خودشان باید بخوانند

  1. سلام زهرا خانم
   فرمودند : هر کس باید طبق آن چه در مقدمه کتاب آورده ایم خودش ذکر هم نام خود را بگوید ، مگر آن شخص ناتوان و عاجز از تکلم و عقل و شعور و……باشد

 26. سلام
  اگر کسی سید باشه برای اسمه هم نامش باید عدد سید رو هم حساب کنه.مثلا سید حمید یا نه فقط حمید.
  بعد اینکه حمید یکی از اسما مبارک خداوند است در این گونه موارد میشه اسمه خودمو به عنوان ذکر بگم.
  یا علی.

  1. سلام اقا حمید عزیز و بزرگوار- اول به کتابخانه بروید و یا این که :
   از نوار بالای وب سایت – خرید کتاب – کتاب فرهنگ نام و اسماء هم نام – و کتاب – آن روز دو بار گریستم – را تهیه کنید- پاسخ خود را خواهید یافت

 27. سلام
  سایت magnabook
  البته امروز با انتشارات مشهد تماس گرفتم گفتن تا دو روز دیگه سایت درست میشه.

 28. سلام
  میشه جواب این سواله منو بدید
  اگر کسی سید باشه برای اسمه هم نامش باید عدد سید رو هم حساب کنه
  من از چند نفر سوال کردم جواب درستی نگرفتم.
  یا علی

 29. سلام
  من اکثر کامنت ها رو خوندم برام جالب بود که افرادی که اول سوال میپرسیدن جوابشونو گرفتن و کم کم دیگه شما جوابی به افراد ندادید جز اینکه تشویق به مطالعه کتاب کردید.خوب به نظرتون اگه جواب بدید چه ایرادی داره.یعنی شما تو کتابتون در مورده سواله من مطلب دارین.
  و اینکه شما خوب میدونین کتاب شما در شهرستانها پیدا نمیشه و تو کتابخونه هاشم خوب مسلما نیست.و …
  و اینکه بد نیست که جواب سوال ها رو بدین.
  چون ذکات علم آموختن است.
  یا حق.

  1. سلام بر آقا حمید عزیز
   از حسن توجه و دقت شما سپاسگزارم – همکارانی داشتم که حق الزحمه دریافت می کردند و به من کمک می کردند به لحاظ عدم انتفاع از وب سایت به کار دیگری مشغول شده اند تهیه کتاب آسان است – این که کتابخانه ها دارند یا ندارند من خبر ندارم
   بنظر شما آیا کسی که کتاب بنویسد و هزینه کند و مرتب برای متقاضیان خواسته آنها را تکرار کند کار خوبی است
   هدف ما تشویق به کتابخوانی و مطالعه است و نمی گوییم کتاب ما را بخوانید و یا حتما بخرید

 30. سلام
  سال نو مبارک
  تشکر موفق باشید انشاالله
  سایت magnabook همچنان مشکل داره و نمیشه کتاب رو تهیه کرد.

 31. سلام و خسته نباشید . کسانی که دو یا چند اسم دارند ، اسم اعظم هم نام کدام اسم شان را باید پیدا کنند ؟ اسم شناسنامه ای ؟ اسمی که موقع نامگذاری به گوششان خوانده شده یا اسمی که الان به آن نام خوانده می شوند ؟ با تشکر

 32. کاش سایتی رو برای خرید معرفی میکردید که پرداخت هنگام دریافت داشته باشه.
  من بیشتر کتاب فروشی های ساری رو گشتم اما کتابتون رو پیدا نکردم.
  در ضمن کاش دانلود کتاب رو میگذاشتید

  1. سلام خانم فاطمه
   نوار بالای وب سایت – خرید کتاب – تا کنون هزار نفر به راحتی و اسانی و در اسرع وقت کتاب را تهیه کرده اند, چرا مراجعه نکردید؟

  1. خانم فاطمه
   کتابفروش های ساری باید این کتاب را برای مردم ان شهر تهیه کنند

 33. سلام استادعزيزكتاب رانماشگاه تهيه كردم ولي 1-درتوضيحات اسم همنام فاطمه گفتيدياحميدوياجليل امادرصورتيكه درقسمت حرف ف اسم همنام فاطمه ياساعداست ميتوانيددرين خصوص توضيح دهيد؟2-پس اسم همنام جوادياوهاب است ياچيزديگري است؟

 34. سلام استادعزيزسوالي ازمحضرشماپرسيده بودم كه الان ظاهراپاك شده است من كتاب فرهنگ نام واسماهم نام راتهيه كردم دوتاسوال ازشماداشتم 1-دراين كتاب براي اسم فاطمه ذكرياحميدوياجليل گفته بوديددرصورتيكه درقسمت فاطمه (منظورحرف ف)اسم همنام ياساعدرابيان فرموديدكه متوجه منظورشمانشدم 2-الان براي من كه اسمم جواداست ذكرياوهاب صحيح است ياچيزديگري كه بسيارممنون ميشوم به اين دوسوالم پاسخ دهيد

  1. سلام و درود بر جواد آقای عزیز
   اگر مقدمه کتاب را به دقت خوانده باشید گفته ایم ؛ که ایم اسم اعظم عام است برای همه ؛ هرکس بخواهد خودش هم میتواند ذکر خود را انتخاب طبق دستورالعمل تغییر دهد، برای فاطمه هر دو ذکر صحیح است و برای «جواد» هم «یا وهاب» و یا جواد صحیح است.
   هرکس اسم اعظم خاص بخواهد باید ایمیل بزند و مشخصاتی که لازم است ایمیل کنید تا با واریز هزینه مشاوره اسم اعظم فرد مشخص و ارسال شود

 35. خانم فاطمه
  کتابفروش های ساری باید این کتاب را برای مردم ان شهر تهیه کنند..

  خوب نمی کنند.
  یک سئوال دارم:
  برای گفتن اذکار مخارج حروف عربی و ع و ص و…باید رعایت کنیم ؟؟

  1. سلام خانم فاطمه
   نوار بالای وب سایت – خرید کتاب – از نمایندگی تهران تهیه کنید
   منظور کدام اذکار است ؟

 36. سلام.خرید اینترنتی این کتاب قیمت آن را به بیش از دوبرابر افزایش می دهد!…

  ای کاش امکان خری در کتابفروشی های سراسر کشور مقدر بود.:(

 37. ۲) اگر کسانی که مایل به ورود به مراحل سیر سلوک الی الله هستند کتاب» فرهنگ نام و اسماء هم نام» را با دقت مورد مطالعه قراردهند و به رموز آن پی ببرند بی تردید تا مدت زیادی نیازمند استاد نخواهند بود و چه بسا بر اثر مداقه در مطالعات خود صاحب اسرار شوند.)

  منظورتون از (مدت زیادی نیازمند استاد نخواهند بود )استاد در چه زمینه ای است؟

  1. سلام خانم فاطمه
   ابتدای آشنایی با علم و اسرار الهی در این کتاب نهفته است و مدتی با ان مانوس می شوند و با توسل به اذکاز و مطالعه دستور العمل ها چه بسا برخی از حقایق بر انها مکشوف شود؛ نمیتوان برای یکسان تشخیص داد چه خواهد گذشت.

  1. سلام خانم فاطمه
   خیر اگر طبق همان دستوری که در کتاب آمده انجام شود خطری ندارد

 38. ضمن سلام ،
  یه سئوال دارم:
  در ابجد ضغیر بعضی حروف به جای عدد نوشته شده است ساقط،
  یعنی چه عددی را باید قرار بدهیم؟؟

 39. ضمن سلام،
  کتاب رو گرفتم،شما می تونید ذکر خاص بدید؟؟همون توضیحی که در “فرشتگان ،موکل و تجسم ذکر اسماء الله دادید؟؟

 40. پرسیده بودم:
  یک سئوال دارم:
  برای گفتن اذکار مخارج حروف عربی و ع و ص و…باید رعایت کنیم ؟؟
  شما گفتید کدوم اذکار…
  چند بار خواستم بگم که منظورم که همه ی اذکار بود حالا از هر نوعش…
  اما نمیدونم چرا پیامم نمیومد…
  یه سئوال دیگه، خواندم که:
  برخی معتقدند خداوند داراي اسم اعظم خاص و عام است . مورد خاص براي شخص معيني است ولي اسم اعظم عام مربوط به كل مردم جهان است.
  میشه یه توضیحی بدید،این اسم اعظم گفته شده با ذکری که به من دادید،ارتباطشون چیه؟؟

  1. خانم فاطمه
   برای بیان هر ذکری و تاثیر گذاری آن صحیح تلفظ کرده شرط است ؛ مگر این که کسی مشکل لکنت زبان و گویش داشته باشد
   در مورد اسم اعظم توضیح زیاد داده ایم بیش از این مقدور نیست

 41. مادرم میگه که:
  شبها بعضا که در خواب ناگهانی صاف میخوابند (معمولا به پهلو میخوابند) چیز بختک مانندی رو حس می کند و صدای دیگران را در واقعیت میشنود و سعی دارد با صدا کردن دیگران آنها را متوجه خود کند ،خود هم متوجه حال خود هست …در آخر هم با ناله صدا کردند زیاد بیدار میشود،یا دیگران بیدارش می کنند.
  شما اطلاعی در این زمینه و مشکل مادرم دارید؟؟

 42. یه سئوال :
  شما از این 20 سال تلاشتون راضی هستید؟؟از اینکه در این موارد تحقیق و پژوهش می کنید ذره ای پشیمون نیستید؟؟

  1. خانم فاطمه
   خیر هرگز ؛اگرچه کار فرهنگی و تحقیق و پژوهش در کشور ما محروم و مظلوم است و در آمد مادی ندارد ؛ اما آثار معنوی و ارزش های روحانی دارد که با مادیات قابل مقایسه نیست

 43. سلام
  درباره اسم عام خودم ميخوام بدونم. زهرا و همينطور ذكر آن
  آيا اسم زهرا داراي سنگيني است

  1. سلام خانم زهرا
   خیر اسم زهرا سنگینی ندارد
   مقدمه کتاب فرهنگ نام و اسما هم نام را بخوانید تا در این مورد آشنا شوید

 44. سلام نیره السادات طباطبایی
  این گونه موار را ایمیل بزنید- نوار بالای وب سایت – تماس باما-

 45. با عرض سلام مجدد، برای دریافت اسم عام هم باید جداگانه ایمیل بزنیم یا لطف می کنید در این صفحه پاسخ می دهید؟ اسم عام خود را میخواهم.

  1. سلام خانم سمانه
   بارها گفته ایم این درخواست را مطرح نکنید– نوار بالای .ب سایت – تماس با ما – ایمیل بزنید

 46. سلام و درود خداوند برشما اقای قربانی من به تازگی با سایت شما اشنا شدم از طریق کتاب فروشی های شهرم نتوانستم کتاب را تهیه کنم به امید خدا تهیه خواهد شد ولی سوالم این است که بعد از خواندن کتاب اگر سوالی بود درمباحسه علوم جفر یا سیر وسلوک ایا شما حمایت میکنید

  1. سلام آقا سعید عزیز
   نوار بالای وب سایت – خرید کتاب – میتوانید این کتاب را همراه با مجموعه دوجلدی :از نجوای دل تا محضر استاد- ا و2 – نیز تهیه کنید – و یا از طریق ایمیل از ما درخواست کنید- موضوعات کتاب کاملاً مستند و معتبر است و با قدرت و قوت میتوانید در هر مباحثه ای از آن دفاع کنید

 47. سلام استاد
  میخواستم نظرتون رو راجع به بحث ارتباط عدد ابجد اسم هرفرد با اتفاقات زندگیش بدونم,اینکه ابجد اسم شخص رو باابجد نام مادرش جمع میکنن و توی یکسری فرمول و حساب و کتاب میبرن و مثلا میگن این اسم برای فرد خوش یمنه یا باعث فقر وحادثه میشه و یا اسم دونفر برای ازدواج نشان از سازگاری و یا نا سازگاری میده

  پیشاپیش از وقتی که میگذارید سپاسگذارم

  1. باسمه تعالی
   سلام خانم فاطمه
   هدف ما ترویج و نشر معارف اسلامی و شمار ا به مطالعه کتاب توصیه می کنیم – ابتدا خودتان مطالعه کنید تا دقیق و مستند با معارف آشنا شوید میتوانید برای آشنایی اولیه برای پاسخ سئولات خودتان این کتابها را مطالعه کنید
   فرهنگ نام و اسماء هم نام –
   مجموعه دوجلدی – از نجوای دل تا محضر استاد -۱ و۲ –

 48. سلام من کتاب فرهنگ نام و اسما را از انقلاب خریدم ذکر همنام من یا حسیب و یا معز است فعلا موفق به انجام آن نشدم
  میخواستم بدانم من آرامشی ندارم و برای انجام دادن آسانترین کارها احساس سختی میکنم و این قضیه آزارم میدهد با خواندن این ذکر میتوانم به آرامش برسم و کارهایم را راحت انجام دهم؟

  1. سلام خانم افسانه
   طبق اظهار بسیاری از کسانی که به ذکر هم نام خود مبادرت نموده اند در داخل و خارج کشور قطعاً اگر با حضور قلب و یقین به قادر متعال ذکر را انجام دهید نتایج مفیدی دریافت خواهید نمود. به حکم آیه شریفه : الا بذکر الله تطمئن القلوب – یاد خدا آرامش دهند قلب هاست

 49. ببخشید من تا به امروز هر ذکر و سوره ای که خواندش مفید بود بدون در نظر گرفتن اینکه این اذکار برای هر کسی خوب نیست میخواندم برای رفع گرفتاریها الان نمیدانم سوره هایی که بعد از نماز میخوانم ادامه دهم یا خیر ؟اصلا برایم مفید هستند یا خیر؟بعد از نماز ذکر حضرت زهرا و آیت الکرسی و سه بار سوره توحید و بعد آیه من یتق الله از سوره ی طلاق و سوره ی حمد و آیت الکرسی و شهدالله و قسمتی از سوره ی ملک در ضمن من روزی یک جزء قران هدیه به معصومین میخوانم که در ماه سی جزء و ختم قران میشود هدیه به آن معصوم ماه بعد شروع میکنم باز هدیه به معصوم بعدی آیا میتوانم ادامه دهم یا برای انجام دادنشان نیاز به استاد دارم؟

  1. سلام خانم افسانه
   چند سال است به این اذکار ادامه می دهید؟
   قبل از ورود به شروع هرختم و یا ذکر آداب و شرایطی دارد که باید بدانید
   این گونه اذکار نیار به اذن استاد ندارد
   التماس دعا

 50. سلام ممنون از اینکه زود جواب دادید من دقیقا یادم نیست این اعمال را چند وقت است انجام میدهم ولی حدودا پنج شش سالی است که بعد از نماز حمد و آیت الکرسی و شهدالله انه و قل اللهم را میخوانم و حدود 2 سال است که 3 توحید و 3صلوات و آیه من یتق الله را هم اضافه کردهام وذکر حضرت زهرا را هم خیلی سال است میگویم ختم قران در یک ماه را هم بعد از ماه مبارک زمان که ختم قرانم تمام شد تصمیم گرفتم این ختم را ادامه دهم و به ترتیب هر ماه هدیه به یکی از معصومین کنم تا 14 معصوم امروز جزء دوم قران را میخوانم و این ماه تقدیم به امام سجاد میکنم.

  1. سلام خانم افسانه
   الحمد لله موفق هستید و توفیق یار است ، خداوند قبول کند ان شاالله تعالی
   الماس دعا

 51. ببخشید من فراموش کردم من هر هفته قبل از نماز ظهر جمعه نماز جعفر طیار و نماز امام زمان و دعای توسل به نیت پسر ۲۰ ساله ام میخوانم این هم اگر زحمتی نیست میفرمایید که خواندنش نیاز به اذن استاد داشته یا خیر؟

 52. ممنون من هم از شما التماس دعای فراوان دارم در جوار امام رعوف مارا از دعای خیرتان فراموش نفرمایید من هم در حرم حضرت شاه عبدالعظیم حسنی اگر قابل باشم دعاگویتان خواهم بود.

 53. سلام با تشکر از سایت مفیدتان،حاج آقا من در کتاب فرهنگ نام و اسما شما که بسیار عالی بود مطلبی خواندم مبنی بر اینکه اسما جلالی خدار را نمیتوان به تنهایی اشخاص را خطاب کرد سوال من اینست که نام همسر من مالک است یکی از اسما جلالی.ممکن است اختلافات ما و مشکلات ما بخاطر نام ایشان باشد که درست انتخاب نشده؟اگر اینطور است خواهش میکنم بفرمایید باید چه کار کنیم؟

  1. سلام علیکم – خانم افسانه
   بلی ؛ درسته نظر شما، باید عبد المالک باشد؛ در عین حال به ذکر هم نام ایشان اگر مداومت شود ؛ به اذن الهی هر مشکلی باشد برطرف میشود – ان شاالله تعالی

 54. ببخشید ذکر ایشان ۹۱ بار یا مالک است من میتوانم به جای ایشان ذکر همنام ایشان را بگویم آیا تاثیری دارد؟

  1. سلام خانم افسانه
   البته ذکر تاثیرگذار است ولی نه برای کسی که خودش عاقل و بالغ و توانمند است
   در صورتی که فردی ناتوان باشد مثلا لال است ویا…کسی دیگر بگوید موجه است
   ولی برا ی افراد سالم وقتی اعتقاد ندارند و یا حاضر نیستند به چنین اذکاری شما خودتان را بزحمت نیندازید –

 55. سلام
  ببخشید چند روز دیگر آزمونی دارم که حضوری هست یه ذکری بگید نظرشون مثبت باشه قبول بشم

  1. سلام مریک بزرگوار
   به نیت حضرت زهرا سلام الله علیها 14000 صلوات نذر کنید/ و راضی باشید به رضای حق تعالی/ اگر مصلحت شما باشد موفق خواهید شد

 56. ببخشید توی پاسخ هاتون خوندم فرمودید چند ختم را با هم برندارید آیا شامل ذکر العزیز و آیات هفت هیکل و آیات استکفا و ..هم می شود؟
  نماز سیف القاطع را تایید می کنید؟

  1. سلام بر مریک بزرگوار
   به غیر از قرائت قرآن هر ختم دیگر که بشما اجازه داده شد بصورت دوره ای انجام دهید
   هنوز از نماز سیف القاطع منبع معتبری بدست نیاورده ام

 57. سلام ببخشید همسرم بعضی مسایل به من چیزی نمیگه و کارهاش رو از من پنهان می کنه برای اینکه با من صادق باشد چه کنم؟

  1. سلام مریم خانم
   هر مردی در زندگی زناشویی خود یک خط قرمزی هایی دارد بهتر آن است که زن به ان ها نزدیک نشود، با همسرتان صادقانه صحبت کنید و خطوط قرمز او را شناسایی کنید و با هم متفق و متحد شوید که آن چه لازم است با هم دیگر صادقانه در میان بگذارید.

 58. با سلام و تشکر از مطالب مفیدتون٫من نقاشی انجام میدم و خیلی دوست دارم توی این کار حرفه ای باشم و دقت و سرعت عمل بالاتری داشته باشم.ذکر مصور با عدد ابجد 330به چه مدتی و در چه زمانی باید بخونم ؟ مهسا هستم.امکان داره به عدد ابجد اسم خودم بخونم؟خیلی ممنون می شم اگه من رو راهنمایی کنید.

  1. سلام خانم مهسا
   ذکر «مصور» برای باردار شدن است ؛ نه نقاشی یاد گرفتن
   برای تقویت مهارت و…، روش های دیگری است
   در صورت تمایل – ایمیل بزنید – نوار بالای سایت – تماس باما –

 59. سلام اسمم متین خیلی وقع تنها و ناراحت اسم مادر انوشه لطفا خواهش میکنم ترورها ذکرم بگین بخدا تو نمازم دعاگو میکنم قول میرم

  1. سلام آقا متین
   کتاب / فرهنگ نام واسما هم نام / را بخوانید تا تنها نباشید و به سئوالات خودتان برسید

  1. سلام خانم افسانه
   بنا به اظهار بسیاری از کسانی که در داخل و خارج کشور از اسم اعظم عام و یا خاص استفاده کرده اند ، موانع و مشکلات آنها برطرف شده است

 60. سلام خانم سمیرا
  دستورات پیدا کردن شغل را انجام بدید
  توکل بخدا داشته باشید
  البته بدانید شرایط شغل و کار و… برای همه همین است

 61. سلام به استاد گرامی تو رو خدا یه کمکی به من بکنید تو کارم خیلی مشل افتاده من مغازه دارم رزقم به کل بسته شده روزانه سوره یاسین زیارت عاشورا سوره واقعه و استغفار ۷۰ بند امیرالمومنین رو میخونم ولی تا الان نتیجه ایی حاصل نشده لطفا کمکم کنید

  1. سلام خانم فرزانه
   اول نماز اول وقت را در راس کارهیتان قرار دهید-
   اطراف خود رابررسی کنید –
   حق الله و حق الناس اگر برعهده دارید ادا کنید
   رد مظالم بپردازید مبلغی به دلخواه
   موضوع گشایش کارها – بخت و اقبال 1 – را از سایت انجام دهید

 62. سلام آقای قربانی.من کتاب فرهنگ اسما رو از کتابفروشی مگناسفارش دادم وچون کتابهای دیگری هم در موردعلوم غریبه که به زبان ساده وروان باشه رو میخواستم ایشان گفتند که با شما تماس بگیرم که شما کتابهایی در این مورد دارید که همراه با کتاب فرهنگ اسما خریداری کنم؟ ممنون میشم که همکاری کنید منتظر جواب شما هستم

 63. حروف فارسی رو چطور محاسبه کنیم؟ مثلاً ابجد اسم پگاه چند میشه؟ من هیچوقت نتونستم ابجد اسمم رو حساب کنم

  1. سلام خانم پگاه
   کتاب/ فرهنگ نام و اسماء هم نام / که تا کنون بیش از ده بار چاپ شده است میتواند شما را راهنمایی کند – نحوه محاسبه کردن امده است

 64. سلام
  کتاب رو گرفتم مطالعه کردم ذکر همنام هم شروع کردم
  باچه شماره ای میتونم با شما تماس بگیرم
  ممنون

 65. سلام.حاج آقا ببخشید ذکر اعظم خاص را فقط روزی بکبار در زمان معین بگوییم یا میشود روزی چند بار بگوییم

  1. سلام خانم افانه
   هرکس اسم اعظم خاص دریافت می کند
   40 در وقت معین بع عدد مورد نظر بگوید
   بعد ازآن هروق و هر تعداد گفت اشکال ندارد

 66. سلام خسته نباشید.من اسم اصلی که پدرومادرم روم گذاشتن معصومه است ولی در ثبت احوال اشتباهی رخ داده و اسم منو تو شناسنامه زدن معصومه زهرا حالا تکلیف من چیه . اشتباه از ثبت احوال بوده و اسم من معصومه است ولی با هردواسم هم صدام میزنن خودمم دوست دارم اسممو اینجوری شده معصومه زهرا . دوست ندارم تصحیحش کنم و بذارم همون معصومه

  1. سلام خانم معصومه زهرا
   مگر کسی شما را اجبار کرده که اسم را تصحیح کنید؟
   با همین اسم باشید هیچ اشکالی هم ندارد

 67. عرض سلام بر استاد بزرگوار و تشکر از اینکه اطلاعات باارزشی را در اختیار بنده و دوستان قرار داده اید ،سوالی که از محضر جنابعالی داشتم اینست که من در جاهایی مطالعه کردم که نامها به چهار دسته تقسیم میشوند و بعضی از نامها جاذب کم در امدی یا بیماری یا ثروت هستند ایا جنابعالی تایید میفرمایید و ایا در کتاب شما توضیحاتی در این موارد وجود دارد یا خیر لطفا محبت بفرمایید و بنده را راهنمایی کنید

  1. سلام خانم فاطمه
   از حسن توجه شما سپاگزاریم
   در کتاب /فرهنگ نام واسماء هم نام / از آثار وضعی نام سخن گفته و اشاره می کند که ذکر هم نام – هر گونه آثار وتبعات منفی و یا نا مانوس نام را از فرد بر طرف می کند.

 68. me بزرگوار
  مطالب سایت که بیشتر حوائج عام مردم را پاسخ میدهد رایگان هست – اختصاصی کسی مشاوره بخواهد هزینه دارد.

  1. عزیز برادر
   تمروزه تهیه کتاب از خرید نان هم اسان تر است
   کتابخانه دوستان
   خرید کتاب از نوار بالای سایت و…

 69. سلام. من کتاب فرهنگ اسامی همنام را مطالعه کردم. و سوال خیلی مهمی که داشتم و ارزوم بود که بدونم با مطالعه کتاب ایشون متوجه شدم فقط خواهش میکنم کتاب را دقیق مطالعه کنید.

 70. سلام علیکم
  من میخواستم از نمایشگاه کتاب تهران این کتاب رو بخرم اما گفتن این انتشارات در نمایشگاه شرکت نکرده،بزودی قراره بیام مشهد،
  1میتونم زمانی که اونجا هستم سفارش بدم که با پیک برام بیاد هتل؟اگه میشه هزینه اش با پیک چقدر میشه؟
  2آیا این کتابتون رو میتونیم از نمایشگاه قران تهران بخریم؟
  التماس دعا

  1. سلام خانم سیده ساناز
   نوار بالای سایت خرید کتاب تهران نمایندگی داریم خیابان انقلاب روبروی دانشگاه خیابان اردیبهشت کوچه نوروز پلاک 27 طبقه سوم – پخش ایده پرداز -66966765

 71. سلام و خسته نباشین
  یه سوال داشتم دعوت موکلین آیا درسته ؟
  در چه صورتی میتوان استفاده کرد؟
  برای انسان ضرر دارد؟
  مرسی از پاسخی که میدین
  در ضمن میشه هم نام اسم منم بگین؟

  1. سلام amir
   به استناد آیات قرآنی که در باره تسخیر آمده از جمله :سُبْحانَ الَّذِي سَخَّرَ لَنا هذا وَ ما کُنَّا لَهُ مُقْرِنِينَ….زخرف :13 – با رعایت شرایط و اذن استاد ماذون می شود انجام داد
   در باره هم نام شما – نوار بالای سایت – تماس باما- مراجعه و مرور کنید

 72. سلام وطاعاتتون مقبول.
  من جدیدا در تلگرام کانالی با نام اعجاز نام عضو شدم .که بعد از بررسی اسم من ،من رو در دسته حادثه آفرین عالی قرارداد وحتی با بررسی اسم مستعارم هم در دسته اشرافی متضرر طبقه بندی شدم.هزینه درخواست تغییر نام تو این کانال خیلی بالاست.از طرف دیگه من صد درصد به این علم اعتقاد ندارم .لطفا راهنمایی کنید چیکار کنم

  1. سلام خانم سمیه
   موضوع تغییر نام و نام مستعار را از همین سایت بخوانید
   مایل بودید از طریق نوار بالای سایت – تماس باما – ایمیل بزنید
   ما کتاب /فرهنگ نام و اسما هم نام / را منتشر کرده ایم که دشواری را از سر راه مردم در خصوص نام برداریم – نه این با ایجاد ترس دلهره از آثار نام شان در دل مردم ایجاد تشویش و نگرانی کنیم .

 73. با سلام
  استاد عادل و مطمئنی جهت یاد گیری امر خلسه یا حتی یک کتاب جهت یادگیری این امر سراغ دارید من تا حدودی در این کار پیش رفتم چیز های رو هم دیدم ولی بیشتر این نمیتونم پیشرفت کنم می تونید کمکم کنید

  1. سلام آقا دانیال
   خیر باید جستجو کنید
   اگر کتاب – آن روز دوبار گریستم – را بخوانید پیامهای زیادی دارد که شما را راهنمایی می کند

 74. بسم الله الرحمن الرحیم
  سلام علیکم
  دستوری که شیخ نخودکی اصفهانی به حضرت امام خمینی در جواب دستور کیمیا که بعد از هر نماز گفته بشه آنچه که تحقیق کردم تفاوتهایی هست مثلا تسبیحات اول گفته شده و یا اول آیه الکرسی بعد تسبیحات و …. خواهشمند است نحوه صحیح دستور مربوطه چیه ؟ و آیا اینکه همگان می توانند از دستور فوق استفاده کنند یا منظور فقط حضرت امام خمینی بود ؟ البته در این نشانی وبلاگ کمی بحث شده کدامیک درست است ؟
  در توسل و استغاثه نماز حضرت فاطمه که در مفاتیح آمده ذکر (یا مولای یا فاطمه اغیثینی )عدد 410 درست هست یا نه 510 ؟
  با تشکر و احترام

  1. سلام احمد آقای عزیز
   در کتاب فرهنگ نام و اسما هم نام
   روس محاسبه ی اسما را به ابجد آورده ایم خودتان محاسبه کنید ببینید کدام درست است

 75. بسم الله الرحمن الرحیم
  سلام علیکم
  ۱) به گفته برخی از اساتید دانشگاه علوم قرآنی ، کتاب» فرهنگ نام و اسماء هم نام» بهترین کتاب برای سیر سلوک الی الله است که برای افراد مبتدی می تواند آنان را به سر منزل مقصود برساند و ممکن است سالیان زیادی طول بکشد تا همه ی اسرار و رموز آن را کشف کنند زیرا ناچاراً برخی موارد با رمز گفته شده تا نااهل نتواند از آن استفاده کند.

  ۲) اگر کسانی که مایل به ورود به مراحل سیر سلوک الی الله هستند کتاب» فرهنگ نام و اسماء هم نام» را با دقت مورد مطالعه قراردهند و به رموز آن پی ببرند بی تردید تا مدت زیادی نیازمند استاد نخواهند بود و چه بسا بر اثر مداقه در مطالعات خود صاحب اسرار شوند.

  ۳) قسمتهای از کتاب» فرهنگ نام و اسماء هم نام» برای کسانی است که در علم حروف و اعداد پیشرفتهایی داشته اند و می توانند از آن به موارد بیشتری دسترسی پیدا کنند در نتیجه کسانی که در این علم مطالعه دارند نیز می توانند کتاب» فرهنگ نام و اسماء هم نام» را به عنوان مرجعی معتبر و مستند مورد استفاده قرار دهند زیرا حقیر فقیر مولف این اثر اجازه آن را برای استفاده های مشروع همراه با موکل خاص در نظر گرفته ام .
  نکنه 1و2 صحبت از رموز شده منظور چیه ؟
  نکته 3 اثراجازه برای استفاده مشروع منظور همون خواص اسماء الحسنی کتاب بخش دوم می باشد ؟

  1. سلام احمد آقا
   هرکس اهل تحقیق باشد میتواند رمزی از این کتاب را برای خود کشف کند
   برخی تابحال به بعضی از این رموز دست یافته اند
   و اثر اجازه این است که که عامل با اذن الی الله با گفتن ذکر به سرمنزل مقصود خواهید رسید ولی مدت و زمان ندارد که چه وقت و…

 76. بسم الله الرحمن الرحیم
  سلام علیکم
  من کتاب را تهیه کردم
  سوال : در باسخ به سوال بعضی از کاربران در مورد اسم همنام یا اعظم گفتید که ((دانستن ذکر هم نام خود اکتفا نکنید زیرا در این زمینه شما بایدمعرفت نام ها آَشنا شوید ) میشه بیشتر توضیح دهید / با تشکر و احترام

 77. بسم الله الرحمن الرحیم
  سلام علیکم
  من کتاب را تهیه کردم
  اگه شخصی با توجه به عدد ذکر شخص چند اسم از اسما الهی با عدد اسم شخص باشد ایا همه آنها میشه گفت یا یک ذکر رو انتخاب کنیم ؟ مثلا برای اسم محمد صابر ذکر هم نام یا داعی یا منیر نوشته شده آیا فقط یا داعی گفته بشه یا هر دو را باهم میتوانیم بگوییم ؟
  آیا دستور ذکر هم نام و همچنین ختم های مربوط به اسماالحسنی را با توجه به دستورات کتاب به افراد یا دوستان هم اجازه داریم دهیم یا فقط مربوط به صاحب کتاب خریداری شده هستش ؟ ایا ذکر هم نام به فرزند خردسال اشکالی دارد ؟

  1. باسمه تعالی
   سلام احمد آقا
   چون جمع دو ذکر با اسم شخص برابر است باید هر دو اسم را با هم بگوید
   ختوم و اذکار اسماالحسنی در کتاب دستوراتش عام است و صاحب کتاب اجازه داده است
   برای افراد خردسال هم میشود ذکر هم نام استفاده کرد توسط والدین به نیت و نیابت او بگویند.

 78. بسم الله الرحمن الرحیم
  سلام علیکم
  در مورد سوال قبلی دستوری که شیخ نخودکی اصفهانی به حضرت امام خمینی دستور کیمیا که بعد از هر نماز منظورم خود اصل دستور به چه نحو است :
  بعد از نماز واجب سه بار قل هو الله بخوانید و سه بار صلوات بفرستید و سپس این آیات سورهٔ الطلاق: «وَ مَنْ يَتَّقِ اللَّهَ يَجْعَلْ لَهُ مَخْرَجاً* وَ يَرْزُقْهُ مِنْ حَيْثُ لا يَحْتَسِبُ وَ مَنْ يَتَوَكَّلْ عَلَى اللَّهِ فَهُوَ حَسْبُهُ إِنَّ اللَّهَ بالِغُ أَمْرِهِ قَدْ جَعَلَ اللَّهُ لِكُلِّ شَيْ‏ءٍ قَدْراً » را بخوانید.
  نقل دیگر این است که ایشان فرمودند مثلاً آیة الکرسی یا تسبیحات فاطمه زهرا ـ سلام الله علیها ـ را بخوانید و سه بار قل هو الله و سه تا صلوات و بعد این آیات .نقل دیگر بعد از نمازهای واجب یک بار آیه الکرسی را تا «هو العلی العظیم» می‌خوانی.

  و یا نقل دیگر اول تسبیحات فاطمه زهرا سلام الله علیها را می‌گویی.

  و بعد سه بار سوره توحید «قل هو الله احد» را می‌خوانی.

  و بعد سه بار صلوات می‌گویی: اللهم صل علی محمد و آل محمد

  و بعد سه بار آیه مبارکه: وَمَنْ یَتَّقِ اللَّهَ یَجْعَلْ لَهُ مَخْرَجًا وَیَرْزُقْهُ مِنْ حَیْثُ لا یَحْتَسِبُ وَمَنْ یَتَوَکَّلْ عَلَى اللَّهِ فَهُوَ حَسْبُهُ إِنَّ اللَّهَ بَالِغُ أَمْرِهِ قَدْ جَعَلَ اللَّهُ لِکُلِّ شَیْءٍ قَدْرًا ؛
  خواهشمند است راهنمایی فرمائید ؟ و آیا نیاز به اجازه است و یا برای عموم است ؟

 79. بسم الله الرحمن الرحیم
  سلام علیکم
  از اینکه به سوالات اینجانب پاسخ می دهید کمال تشکر و قدرانی را داریم با تشکر و احترام فراوان

 80. بسم الله الرحمن الرحیم
  سلام علیکم
  آیا میشه چند ختم اسماالحسنی با هم داشت ؟
  و آیا در زمان ختم اسماالحسنی و دیگر ختم ها ذکر اسم هم نام میشه ادامه داد یا خیر ؟

  1. سلام احمد آقا
   ختم ذکر هم نام را میشود با ختم دیگر برداست ولی بهتر است چندین ختم و ذکر در روز با هم انجام نشود

 81. بسم الله الرحمن الرحیم
  سلام علیکم
  در مورد ختم های آخر کتاب گوهر شب چراغ و مفاتیح المغالیق میشه به دستورات عمل کرد ؟

  1. سلام احمد آقا
   گوهر شب چراغ ان چه نویسنده گفته در آخر کتاب با رعایت شرایط اشکال ندارد
   اما مفاتیح المغالیق چون نسخه ی اصل و اول آن در بازار نیست و آنچه هست دستکاری شده و تحریف شده و دارای ایرادات و اشکالات است عمل نکنید

 82. بسم الله الرحمن الرحیم
  سلام علیکم
  آیا نگه داشتن کتب علوم غریبه در منزل ایراد داره ؟
  کتب علوم غریبه که آسان و مجرب و برای عموم باشه میشه معرفی کنید ؟
  آیا میشه به ما هم آموزش دهید ؟

  1. سلام احمد آقا
   نگهداری کتاب علوم غریبه در منزل اشکال ندارد
   اما وسوسه برانگیز است و بعضا بدون اطلاع و آگاهی اقدام به انجامک دستورات می شود و آثار و تبعات منفی برای افراد منزل خواهد داشت
   ما آموزش علوم غریبه نداریم و هرکس هم که مدعی شود در حدی است که بتوانند مدتی افراد را سرگرم کند و نهایتا مطلب قابل ارزشی بدست نخواهید آورد

  1. سلام عباس آقا
   اگر کتاب را می خواهید بفرستیم از طریق ایمیل نوار بالای سایت – تماس باما – درخواست کنید

 83. بسم الله الرحمن الرحیم
  سلام علیکم
  – از نجوای دل تا محضر استا (۳) – گنجینه مجرب در استجابت دعا
  – از نجوای دل تا محضر استا (۴) – خواب و رویا
  – از نجوای دل تا محضر استا (۵) – جن و اجانین
  -احیا و چاپ کتاب طرب – از منشی باشی طبسی
  – احیا و چاپ کتاب – دویوان رشیدی – از منشی باشی طبسی
  -روایت یاران – در باره مقام علمی و عرفانی – آخوند ملا علی کریتی طبسی و براردش حاجی میرزا یحیی طبیب
  -لسان الوقت خراسان – مروری بر زندگینامه ی ابو علی فارمدی
  -تبس شهر دین باوران – مجموعه ی سه مقاله از آقای تقی سالک بیرجندی «پویا»
  شماره 1و2 و که همون کتاب ان روزدوبارگریستم وازدواج موفق و فرزند رو تهیه کردم بقیه آثار3و4و5 و…. از کحا باید تهیه کرد ؟

  1. سلام احمد آقا
   به علت رکود بازار کتاب /مجمعه ی از نجوای دل تا محضر – 3 و4 و 5 هنوز چاپ نشده است
   هرکدام از کتابها که چاپ شده اطلاع رسانی شده است .

 84. بسم الله الرحمن الرحیم
  سلام علیکم
  ببخشید منظور تهیه کردم یعنی سفارش دادم و بقیه کتاب ها نجوای دل تا محضر استاد 3و4و5 و حیا و چاپ کتاب طرب – از منشی باشی طبسی
  – احیا و چاپ کتاب – دویوان رشیدی – از منشی باشی طبسی
  -روایت یاران – در باره مقام علمی و عرفانی – آخوند ملا علی کریتی طبسی و براردش حاجی میرزا یحیی طبیب
  -لسان الوقت خراسان – مروری بر زندگینامه ی ابو علی فارمدی
  -تبس شهر دین باوران – مجموعه ی سه مقاله از آقای تقی سالک بیرجندی «پویا از کجا تهیه کنم ؟

  1. سلام احمد آقا
   کتاب های – طرب و دیوان رشیدی از منشی باشی – تعداد اندکی چاپ شده و موجود داریم. مایل بودید از طریق تلگرام یا ایمیل درخواست کنید

 85. سلام…..استاد عزیز ……….عرض کنم که طریقه بدست اوردن ذکر نام شخص به این صورت نیست که فقط نام شخص مطرح باشد………….بلکه به این صورت هستش که نام شخص+نام مادرش به صورت ابجد با هم جمع کنیم بعدش………..

 86. بسم الله الرحمن الرحیم
  سلام علیکم
  ذکر هم نام آیا تاثیرات دنیوی هم داره ؟
  فرق بین ذکر هم نام عام و ذکر اعظم خاص چیست ؟

  1. سلام احمد
   تمام اعمال عبادی و …ما انسانها دارای آثار وضعی است که نتایجی در دنیا و آخرت بدنبال دارد بدون تردید
   ذکر عام برای همه افراد مثلا احمد = یک ذکر است و ذکر خاص برای هر احمد اسم خاص خودش است

 87. بسم الله الرحمن الرحیم
  سلام علیکم
  در کتاب فرهنگ نام و اسمادر بخش دوم خواص اسماالهی برای حاجت مورد نظر چند روز باید خوانده شود ؟ فقط عدد با خواص گفته شده اما تعداد روز گفته نشده است ؟
  شروع ذکر اسما الحسنی چه هنگام بهتر است ؟
  ذکرهم نام خود در شبانه روز فقط یکبار گفته شود ؟

  1. سلام احمد آقا
   معمولا ختوم اذکار مدت چهل روز در وقت معین توصیه شده است
   ذکر هم نام کیبار به عدد اسن بمدت چهل روز در وقت معین – بعد از آن وقت و ساعت و عدد ندارد

 88. سلام وخدا قوت
  من اسمم رو در شناسنامه تغییردادم، می خواستم بدونم آیا ذکر همنام من با اسم جدیدم هست یا اسم قدیم؟
  و اینکه خانواده ام میخواهند بدانند هنگام مرگ با کدام اسم برای من تلقین می خوانند؟
  با تشکر

  1. سلام خانم شادی
   ذکر هم نام را طبق شناسنامه باید بگویید و هنگام مرگ هم طبق همون شناسنامه تلقین خوانده میشود

 89. سلام استاد در بخش دوم کتاب اذکار خداوند اسماالحسنی اثر اجازه کتاب همراه با موکل خاص گرفتم یعنی چه ? یعنی موکل و فرشتگان در اجابت و تاثیر گذاری ذکر دخیل هستند خواهشمند است توضیح دهید

  1. سلام خانم فاطره
   لطفا کتاب – آن روز دو بار گریستم – را بخوانید بخش تعامل با فرشتگان پاسخ شما انجاست
   شرح این موضوع زیاد است و در اینجا امکان پذیر نیست

 90. سلام
  تو نرم افزارش رفتم من اسم “زهره” نداشت ولی اسم “سلمان مهدی” داشت. یعنی اسم زهره انقدر عجیب غریبه که نداره

 91. بسم الله الرحمن الرحیم
  سی دی که در کتاب فرهنگ نام صفحه 14 گفته شده همراه کتاب نبود ؟

 92. سلام و عرض ادب مجدد
  امروز برای محاسبه عدد شخصیت یادم آمد تاریخ تولدم توی شناسنامه یک روز دیرتر نوشته شده،باز هم از والدینم سوال کردم، گفتند تا اونجایی که یادشون میاد توی شناسنامه یک روز دیرتر ثبت شده، حس کردم مطمعن نیستند، حالا برای محاسبه این عدد تکلیف من چیه؟
  و متاسفانه متوجه شدم انگار در زندگی همه چیز از جمله اسم و نام و فامیل من همه به عمد یا سهو در شناسنامه تغییر پیدا کرده، احساس می کنم عدم موفقیت و شکستهای بزرگ زندگی من علی رغم همه ی تلاشهام به این دلیل هست، آیا می تونه حقیقت داشته باشه؟
  با سپاس فراوان

  1. سلام خانم شادی
   قابل بررسی است
   در صورت تمایل میتوانید از طریق نوار بالای سایت – تماس باکارشناس- درخواست کنید-

  1. خانم شادی
   نوار بالای سایت – خرید کتاب – نمایندگی تهران – و دیگر شهرها آدرس و تلفن خرید کتاب دارد

 93. با سلام و خسته نباشید ببخشید من میخواستم اسمم رو عوض کنم ولی خودم دنبال این کار هستم و تحقیق میکنم میخواستم ببینم این کتاب در مورد محاسبات ابجدی اسم هم توضیح داده و یاد داده یا نه؟ اگر لطف کنید پاسخ را ایمیل کنید با تشکر

 94. با عرض سلام
  چند سال پيش کتابی رو مطالعه کردم که علاوه بر اطلاعات مشابه کتاب شما، اسم ملک افراد رو ارائه کرده بود. لطفا در این خصوص راهنمایی بفرمائید.

  1. سلام اقا محمد علی
   نمی دانیم چه توضیحی لازم دارید
   اسم ملک موکل افراد و اسامی و… هست و صحت دارد
   کتاب – آن روز دوبار گریستم – بخش فرشتگان را بخوانید شرح بسیار دارد

 95. با سلام و خدا قوت.اسم من فاطمه و مادر معصومه.و همسرم مصطفی و مادرشون معصومه است.به دلیل مشکلات کار و بستگی ها از یک روحانی پرسیدم گفتن اسم شما به هم نمیخوره.باید یکی از شما اسمتون رو عوض کنید.ایا صحت داره چنین چیزی.برا انتخاب اسم جدید باید چه فرمولی به کار ببرم که تناقض نباشه .لطفا پیام رو در قسمت نظرات نگذارید.و پاسخ را ایمیل کنید.سپاس از شما

  1. سلام آقا احسان عزیز
   بدون مطالعه و اشنایی به موضوع اسم هم نام و…دانستن ذکر هم نام سوالات مکرر در پی دارد
   لطف کنید کتاب /فرهنگ نام و اسما هم نام / را مطالعه کنید

 96. سلام
  ببخشید یکی از اسما متناسب با”حسین ” که فرمودید ” یا ابدی ” بود ، این اسم جزو کدام اسما الهی است؟

 97. سلام
  من کتاب شما را خریداری نمودم
  1- جهت طرح سوال غیر از این صفحه آیا راه دیگری هم هست؟( تلفن و …)
  2- آیا این همنام انتخابی برای نام حسین انتخابی علمی و بر اساس اصول است یا بر اساس سلیقه شماست و من می توانم نام های دیگر معادل را جایگزین نمایم؟
  با تشکر

  1. سلام حسین اقا
   نوار بالای سایت – تماس باکارشناس- میتوانید طرح سوال کنید
   در مقدمه کتاب امده که شما خودتان میتوانید براساس جدول اسماء باریتعالی ذکر هم نام خود را تغییر دهید و اشکال ندارد

 98. اسم من سمیه سادات هست..ایا در این کتاب ذکر همنام برای اسم من وجود دارد ..باتوجه به اینکه سادات در ادامه اسم من هست این سوال را پرسیوم

  1. سلام سوسن

   کتاب فرهنگ نام و اسما هم نام
   ذکر هم نام همه ایرانیان را دارد
   بدون مطالعه کتاب دانستن ذکر هم نام پرسشهای پی در پی بدنبال دارد

 99. سلام.
  من کتاب هنوزتهیه و مطالعه نکردم ولی چون نزدیک به 5سال دارم درباره حروف ابجد و علم جفر مطالعه میکنم این مساله میدونم که برا بدست اوردن ذکر مخصوص هر فرد نیاز به اسم کوچک مادر طرف هم هست ولی شما در این صفحه توضیح دادین که برای هر اسم یک ذکر مشخص کردین بدون نیاز به اسم مادر طرف یعتی برای همه کسانی که اسمشون حسن و اصغر و حسین و علی و …. اینا هست یک ذکر وجود داره در صورتی که اگر از اسم مادر هر فرد استفاده کنید اینگونه نمیشه و در ضمن تا جایی که اطلاع دارم علم جفر در تمامی مواردی که فرد عالم به این علم بخاد حرکتی برای کسی بزنه حتما باید اسم مادر طرف داشته باشه.شما فکر کن برای یک فرد بخای دعایی تجویز کنید مثلا اسمش حسن باشه بعد دعارو بدی انگاری که برای همه حسن های دنیا این دعا عملی باشه ولی اگر اسم مادر باشه دیگه به این صورت نیست.خیلی دوست دارم در رابطه با عوم غریبه بخصوص علم جفر کار کنم ولی متاسفانه دسترسی به استاد و منابع مطمئن ندارم و مجبور به استفاده از کتابهای موجود تو اینترنت هستم که اون هم تحریف شده هست
  در ضمن خواهشی که داشتم ازتون این هست که طبق گفته خودتون این کتاب در صدا و سیما مورد بحث قرار گرفته اگر بتونید لینک دانلود بزارید تا استفاده کنیم خیلی خوب میشه.به هر حال و در نهایت برای همه زحمت هاتون و تلاش هاتون تشکر میکنم

  1. سلام senator

   عزیز برادر فیلم صدا و سیما را خودمان ضبط کرده ایم و اجازه نداریم بدون اجازه آنها در سایت قرار دهیم.
   اگر مقدمه کتاب را بخوانید پاسخ سوالات خود را خواهید یافت . ان شاالله .

 100. کاش فهرست کتاب و یا چند صفحه از کتاب به عنوان نمونه میزاشتید
  این کتاب اذکار عام هر فرد هستش یا اذکار خاص هم هستش درونش.بعدش فقط به همین مطالب اسم هر فرد اکتفا کرده یا نه تجزیه و تحلیل هم کرده.تقریبا نزدیک به 2000هزاتا حتی بیشتر کتاب علوم غریبه مطالعه کرم فقط اونهایی که به زبان عربی و زبان اردو بوده نتونستم مطالعه کنم البته یک کتاب اردو ترجمه کردم مطالعه کردم ولی ارزش وقت گذاشتن نداره.
  .به هرحال کتابت حتما تهیه میکنم و مطالعه میکنم

 101. سلام
  من قبلا کتاب رو تهیه کردم
  الان میخواستم عدد اسماءالهی رو از روش پیدا کنم،متوجه شدم برای هر اسم 4 عدد ذکر شده.
  عدد ابجدی صغیر و کبیر رو شنیده بودم،اما عدد ابجدی ملفوظی و مبسوطی رو نه
  اولا میشه لطفا توضیح بدید که چی هست؟
  و ثانیا اینکه
  آیا میتونیم برای هر کدوم از اسماء الهی، هر کدوم از این 4 عدد رو که خواستیم بگیم؟ یا تاثیرشون متفاوته؟
  اگه متفاوته بهترین عدد کدومه؟

 102. سلام استاد میخواستم تشخیص بدین موضوعی که در کتابی دیدم درست است یا نه؟به ایمیلم پیام بفرستین کتاب الکترونیکی رو بفرستم ممنون میشم این کار رو برام بکنین

  1. سلام
   کلاس نداریم
   کتابهار ا مطالعه کنید
   سلام
   کتاب – فرهنگ نام و اسما هم نام- اسم اعظم عام یا ذکر هم نام همه ابرانیان را با شرح دستورالعمل کامل دارد مطالعه کنید و میتوانید
   پرسش خودتان را با ایدی تلگرام anisgh@ مطرح کنید

 103. سلام
  بنده اسمم پریسا است
  چند روز پیش برای انتخاب نام فرزندم بدون اجازه همسرم به فردی که گویا در علم ابجد اسامی سررشته ای داشت تماس گرفتم تا نام فرزندم را درست انتخاب کنم.
  اما برخلاف انتظارم ایشان در مورد اسم خودم بسیار چیزهای بدی گفتن.
  البته خیلی از ان ها درست نبود مثلا گفتن سابقه سقط داشته ای؟ که گفتم خیر یا گفتن با همسرت مشکل داری؟ که من پاسخ دادم به هیچ عنوان و موارد دیگر…
  و پیشنهاد موکد دادن که اسمم را عوض کنم.
  حال سوال من این است که ایا با روشی که شما در مقدمه کتاب توضیح دادین واقعا میشود انرژی منفی نام خود را از بین برد؟؟؟؟

  1. سلام
   کتاب – فرهنگ نام و اسما هم نام- اسم اعظم عام یا ذکر هم نام همه ابرانیان را با شرح دستورالعمل کامل دارد مطالعه کنید و میتوانید
   پرسش خودتان را با ایدی تلگرام anisgh@ مطرح کنید

 104. سلام و خسته نباشید. می خواستم بدونم این دسته بندی 12 گانه نامها به اشرافی و عرفانی و متضرر که در سایتها هست درسته یا نه؟ ممنون از پاسخگویی شما

 105. با سلام
  من و همسرم خیلی به هم علاقه داریم اما تو زندگی مدام به مشکل های اساسی بر میخوریم و هر چه تلاش میکنیم مشکلاتمون حل نمیشه. به ما گفتن که ابجد اسمهاتون به هم نمیخوره و تا زمانی که صیغه عقد بین شما جاریه وضعتون بهتر نمیشه بلکه به مرور بدتر هم میشید
  ایا راهی هست که این وضعیت بدون طلاق گرفتن حل بشه یا تا اخر ما محکوم به بدبختی هستیم
  ایا این کتاب برای من هم بطور اخص چاره ای داره یا مباحث کلی تر هستن؟

 106. اسم همسر من ابراهیم است وبیماری سرطان و تومور مغزی دارد.در مورد اسم ‌ایشان سئوال کردم به من گفتند که اگر اسم ایشان را در حروف ابجد عوض کنیم بیماریشان هوب میشود.لطفا راهنمایی کنید ممنون میشم. و مبلغ سه میلیون تومان باید بپردازم.

 107. باسلام و عرض ادب و ارادت، میخواستم ببینم اسم من در شناسنامه بهروز هست اما درمنزل محمد صدام میکنن، سئوالم اینجاست که اسم اعظم از روی کدوم اسمم حساب میشه یا بهتربگم با کدوم یکی از دواسمی که دارم باید اسم اعظم رو پیدا کرد

  1. سلام
   کتاب – فرهنگ نام و اسما هم نام- اسم اعظم عام یا ذکر هم نام همه ابرانیان را با شرح دستورالعمل کامل دارد مطالعه کنید و میتوانید
   پرسش خودتان را با ایدی تلگرام anisgh@ مطرح کنید – فقط اسم شناسنامه ملاک عمل برای اسم اعظم است

 108. سلام وقت بخیر وارادت استاد.من کتاب شمارا تهیه کردم و فقط الان جهت ذکر خفیه به کی باید مراجعه کنم. ممنون میشم راهنمایی بفرمایید.۰۹۱۳۹۳۶۱۱۰۸

  1. کتاب- فرهنگ نام و اسما هم نام-اسم اعظم عام همه ایرانیان را دارد، مطالعه کنید و اول باید ختم اسم اعظم عام را انجام دهید. بعد اگر احساس نیاز داشتید باید از طریق آیدی تلگرام anisgh@ درخواست خودتان را مطرح کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عبارت امنیتی: *(پاسخ حاصل جمع زیر را در مربع وارد نمایید.)* Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.