«لسان‌الوقت خراسان» در راه است


کتاب «لسان الوقت خراسان» به‌ قلم مهدی قربانی معرفی‌نامه‌ای از اندیشه، اخلاق، کردار و آثار عارف و واعظ بزرگ خراسان، شيخ ابوعلی فضل‌بن محمد فارمدی است.

به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا)، درباره مقام علمی، ادبی، عرفانی این عارف در كتاب‌های تاريخ و فرهنگ و تذكره و ديگر منابع، قول‌های مختلفی آمده است. از جمله این‌که «او از مشاهير رجال علم، ادب، عرفان و تصوف بود. شرح حال او در اكثر تذكره‌های رجال عرفان و تصوف آمده است و همگان از او تجليل و تكريم نموده‌اند. او علاوه بر اينكه از صوفيان مشهور عصر خود بوده از اهل حديث و روايت هم به حساب آمده است.»

شيخ ابوعلی فضل‌بن محمد فارمدی (402 – 477 هـ ق) از عارفان و واعظان نامدار طوس و چون زادگاه او فارمد از روستاهای طوس بود، به فارمدی معروف شد. مرقد او هم در آبادی فارمد در شمال شهر مشهد مقدس قرار دارد.

در این کتاب همچنین زندگینامه شیخ علی مقدادی اصفهانی فرزند مرحوم نخودکی که در جوار ابوعلی فارمدی مدفون شده، آورده شده است.

چاپ نخست کتاب «لسان‌الوقت خراسان» در 60 صفحه مصور به‌زودی از سوی انتشارات قاف مشهد چاپ و منتشر خواهد شد. شمارگان و بهای این کتاب هنوز مشخص نشده است.
لینک منبع خبر

4 thoughts to “«لسان‌الوقت خراسان» در راه است”

  1. سلام بنده شمایل حضرت فارمدی را در سال 1362 بر استناد واقعه ای که مرحمت شد نقاشی کرده و جزو آثار نقاشی های اولیا الله نگهداری می کنم . خوشحال می شوم این کتاب را خریداری نمایم . با احترام جواد حامدی حق

    1. باسلام محضر جناب آقای جواد حامدی حق
      این کتاب آماده چاپ شده اما به لحاظ شرایط اقتصادی و عدم سرمایه گذار و بانی برای تامین هزینه چاپ معطل مانده است. ممنون می شوم اگر نسخه اسکن شده شمایل را که با کیفیت باشد برایم ارسال کنید تا هنگام چاپ کتاب به نام خودتان در این کتاب چاپ کنم-همکاری شما در خصوص معرفی سرمایه گذر مزید امتنان است.در صورت امکان شرح واقعه ای که منجر به کشیدن تصویر شده است بنویسید

  2. باسلام کتاب قبلی شما در خصوص ازدواج موافق فرزند صالح هنوز چاپ نشده؟ کی چاپ میشود باتشکر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عبارت امنیتی: *(پاسخ حاصل جمع زیر را در مربع وارد نمایید.)* Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.