نماز پدر برای فرزند نا اهل

در کتاب، پرسش‌ها و پاسخ‌های عرفانی برگرفته از آثار امام خمینی (ره)، که در مشهد مقدس رضوی توسط موسسه فرهنگی پیوند با امام (ره)، در سال ۱۳۹۴ منتشر شده چنین آمده است ….

س : اگر فرزند بسیار نا اهلی کند، و پدر و مادر را اذیت نماید باید چه کار کرد؟
ج: پدر برای اعلیت فرزند خود چهار رکعت نماز کند به این صورت که :
رکعت اول؛ بعد از حمد – ده مرتبه این آیه را بخواند :« رَبَّنا وَ اجْعَلْنا مُسْلِمَيْنِ لَکَ وَ مِنْ ذُرِّيَّتِنا أُمَّةً مُسْلِمَةً لَکَ وَ أَرِنا مَناسِکَنا وَ تُبْ عَلَيْنا إِنَّکَ أَنْتَ التَّوَّابُ الرَّحِيمُ » – پروردگارا، ما را تسليم [فرمان‌] خود قرار ده؛ و از نسل ما، امتى فرمانبردار خود [پديد آر]؛ و آداب دينى ما را به ما نشان ده؛ و بر ما ببخشاى، كه تويى توبه‌پذير مهربان.
رکعت دوم؛ بعد از حمد –ده مرتبه این آیات را بخواند :« رَبِّ اجْعَلْنِي مُقِيمَ الصَّلاةِ وَ مِنْ ذُرِّيَّتِي رَبَّنا وَ تَقَبَّلْ دُعاءِ «40» رَبَّنَا اغْفِرْ لِي وَ لِوالِدَيَّ وَ لِلْمُؤْمِنِينَ يَوْمَ يَقُومُ الْحِسابُ » – پروردگارا، مرا برپادارنده نماز قرار ده، و از فرزندان من نيز. پروردگارا، و دعاى مرا بپذير. (۴۰) پروردگارا، روزى كه حساب برپا مى‌شود، بر من و پدر و مادرم و بر مؤمنان ببخشاى.»
رکعت سوم؛ بعد از حمد ده مرتبه این آیه را بخواند: «… رَبَّنا هَبْ لَنا مِنْ أَزْواجِنا وَ ذُرِّيَّاتِنا قُرَّةَ أَعْيُنٍ وَ اجْعَلْنا لِلْمُتَّقِينَ إِماماً » -«پروردگارا، به ما از همسران و فرزندانمان آن ده كه مايه روشنى چشمان [ما] باشد، و ما را پيشواى پرهيزگاران گردان.»
رکعت چهارم ؛ بعد از حمد ده مرتبه این آیه را بخواند :«… رَبِّ أَوْزِعْنِي أَنْ أَشْکُرَ نِعْمَتَکَ الَّتِي أَنْعَمْتَ عَلَيَّ وَ عَلى والِدَيَّ وَ أَنْ أَعْمَلَ صالِحاً تَرْضاهُ وَ أَصْلِحْ لِي فِي ذُرِّيَّتِي إِنِّي تُبْتُ إِلَيْکَ وَ إِنِّي مِنَ الْمُسْلِمِينَ» -«پروردگارا، بر دلم بيفكن تا نعمتى را كه به من و به پدر و مادرم ارزانى داشته‌اى سپاس گويم و كار شايسته‌اى انجام دهم كه آن را خوش دارى، و فرزندانم را برايم شايسته گردان؛ در حقيقت، من به درگاه تو توبه آوردم و من از فرمان‌پذيرانم.»
وبعد از نماز نیز ده مرتبه بگوید :« رَبَّنا هَبْ لَنا مِنْ أَزْواجِنا وَ ذُرِّيَّاتِنا قُرَّةَ أَعْيُنٍ وَ اجْعَلْنا لِلْمُتَّقِينَ إِماماً »

5 thoughts to “نماز پدر برای فرزند نا اهل”

  1. با سلام
    این نماز چهار رکعت به صورت دو نماز دو رکعتی هست ؟یا مثل نماز ظهر با یک سلام
    با تشکر التماس دعا

  2. سلام علیکم . کتابها را خوانده ام . اما این که یه فرد عادی مثل من قدرت اذکار را تشخیص دهد خیلی بعیده . من و سایر دوستان و علاقه مندانتان مزاحم شما میشیم که راهنمایی شویم . کاش که حوصله بیشتری برای هم خرج کنیم. با تشکر فراوان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عبارت امنیتی: *(پاسخ حاصل جمع زیر را در مربع وارد نمایید.)* Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.