هیچ نوزادی متولد نمی شود مگر…

در حديثي از پيغمبر گرامي اسلام(صلی الله عليه وآله وسلم ) آمده است: ما من مولود يؤلد الا في شابيك راسه مكتوب خمس آيات من سورة التغابن:….
هيچ نوزادي متولد نمي شود مگر اينكه در مشبكهاي سرش پنج آيه از سوره تغابن نوشته شده (روح البيان،جلد10،ص24)
ممكن است منظور همين پنج آيه آخر سوره تغابن باشد كه در مورد اموال و اولاد سخن مي گويد و نوشته شدن اين پنج آيه در شبكه هاي سر اشاره به حتمي بودن اين مساله است، يعني محتواي اين آيات درباره همه فرزندان آدم بدون استثناء صادق است تعبير به «شابيك»جمع«شباك» بر وزن (خفاش)به معني
(مشبك)ممكن است اشاره به استخوانهاي سر باشد كه قطعات آن درهم فرورفته و يا اشاره به شبكه هاي مغزي است، در هر حال دليل بر وجود اين روحيات در انسانها است.
خداوند: در اين آزمون بزرگ به اموال، اولاد، و همسر ياري فرما.
پروردگارا! ما را از بخل و حرص و شُح نفس دور درا كه هر كس را از آن دورداري اهل نجات و رستگاري است.
بار الها! در روز قيامت، آن روزي كه غبن و زيان بندگان گنهكار ظاهر مي شود ما را د ركنف لطف از اين «تغابن» بركنار فرما. آمين يا رب العالمين.

پی نوشتها:
بخل، آز، تنگ نظري
-تفسير نمونه، جلد 2،ص213و214.
-اين كمترين موضوع را(سال 1384) با يك تيم مجرب و متعهد و متخصص در امر راديولوژي مطرح نمودم و آنها برش استخوان سر (شابيك) را در رايانه مورد بازبيني و دقت قرار دادند ولي آيات مشاهده نشد لذا به نظر مي رسد و امكان دارد نياز به وسايل دقيقتر و ابزار پيشرفته تري براي ظاهر شدن -آيات داشته باشد، اميد است در اينده ظاهر كردن اين آيات توسط متخصصين متعهد صورت پذيرد.
-بخل، آز، تنگ نظري

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عبارت امنیتی: *(پاسخ حاصل جمع زیر را در مربع وارد نمایید.)* Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.