هیچ گاه به رسول خدا (ص) دروغ نباید گفت

مرحوم فزونی استرآبادی در کتاب بحیره چنین آورده است: ذکر رسالت امیر کمال الدین حسین ابیوردی :….

آورده اند که امیرکمال الدین حسین ابیوردی در زمان سلطان حسین میرزا نامزد رسالت ملک عراق شد، امیر علی شیر نیز تحفه چند به رسم بلیکات خصوصاً کلیات جامی را به جهت قاضی عیسی صدر آذربایجان مقرر داشته بود، مولانا عبدالکریم کتابدار، کتاب فتوحات را بنا بر غایت مشابهتی که در حجم و جلد با کلیات داشت به میر تسلیم نمود و میر بی آن که آن را ملاحظه نماید در بار بست، چون به صحبت پادشاه عراق رسید، وی را بنا بر سبق آشنائی که داشت از کلفت راه پرسید، وی جواب بداد که چون در راه به مطالعه کلیات مخدومی اوقات می گذارنید، زحمت راه چندانی ننمود، سلطان غایت شوق به دیدن آن کتاب اظهار نموده بعد از آن که حاضر کردند ظاهر شد که فتوحات است، نه کلیات؛ لاجرم کمال شرمندگی و انفعال به جناب میرحمیده خصال راه یافت. چون به خدمت میرزا رسید از نظر اعتبار افتاد. پس از آن او را نیز میل صحبت اهل دنیا نماند. این نکته از آن جهت ذکر شد که رسول را به هیچ وجه دروغ نباید گفت.

6 thoughts to “هیچ گاه به رسول خدا (ص) دروغ نباید گفت”

 1. سلام ببخشید ذکری برای تقویت حافظه می‌خوان من جدیدا دچار حواس پرتی و ضعف حافظه شدم این مورد روز به روز شدن پیدا می‌کنه چون دیدم حاج آقا قربانی در زمینه طب سنتی و گیاه شناسی هم تو سایت مطلبی می‌دارند ازشون خواهشمندم اگر تغذیه خاصی هم به تقویت حافظه کمک می‌کنه راهنمایی بفرمایند
  با تشکر

  1. سلام شهرزاد

   کتاب – گنجینه های پنهان – را مطالعه کنید اذکار و ختوم مجرب در همه زمینه ها دارد. هدف اصلی ما ترویج و تشویق شما به مطالعه و کتابخوانی است.

  1. سلام پری
   کتاب -گنجینه های پنهان – نوشته مهدی قربانی – میتوانید از طریق نوار بالای همین سایت – خرید کتاب – نمایندگی تهران یا مشهد تهیه کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عبارت امنیتی: *(پاسخ حاصل جمع زیر را در مربع وارد نمایید.)* Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.