کرامت انسانی و عظمت خودتان را ارج نهید

کرامت انسانی و عظمت خودتان را ارج نهید

حق تعالی در قرآن کریم، آیه ۷۰ سوره اسراء آورده است:
«وَ لَقَدْ کَرَّمْنا بَني‏ آدَمَ وَ حَمَلْناهُمْ فِي الْبَرِّ وَ الْبَحْرِ وَ رَزَقْناهُمْ مِنَ الطَّيِّباتِ وَ فَضَّلْناهُمْ عَلي‏ کَثيرٍ مِمَّنْ خَلَقْنا تَفْضيلاً؛
و به راستی ما فرزندان آدم را گرامی داشتیم ، و آنان را در خشکی و دریا [ بر مرکبها ] برنشاندیم، و از چیزهای پاکیزه به ایشان روزی دادیم، و آنها را بر بسیاری از آفریده‌های خود برتری آشکار دادیم.
الإمامُ الصّادقُ عليه السلام: اُدعُ ولا تَقُلْ : إنَّ الأمرَ قَد فُرِغَ مِنهُ ، إنَّ عِندَ اللّه عز و جل مَنزِلَةً لا تُنالُ إلاّ بِمَسألَةٍ )( الكافي : ٢ / ٤٦٦ / ٣).
امام صادق عليه السلام : دعا كن و مگو: كار گذشته است (و آن چه مقدّر شده همان مى شود)، همانا[تو را] نزد خداوند عزوجل مقام و منزلتى است كه جز با درخواست به دست نمى آيد.
[باب پراکتر می‌گوید: «همیشه خود را با چیزهای خوبی که آرزو دارید تصور کنید»

لیزا نیکولز می‌گوید: تنها به ندای درونیتان گوش دهید که مرتباً به شما می گوید شادی سزاوار شماست. هدف از آفرینش شما، کمال است و تغییر دادن شما به چیزی بهتر و بزرگ‌تر از کسی که روز قبل بودید. هرچه را که تا بحال تجربه کرده اید، هر لحظه ای را که پشت سرگذاشته اید، همه شما را برای حالا آماده کرده اند. از امروز به بعد آن چه را اکنون آموخته اید در در زندگی به کار گیرید .
حال حتماً می‌دانید که شما آفریدگار سرنوشت خود هستید.
پس می‌دانید چه کارهای دیگری را باید انجام دهید.
چقدر راه کمال را باید بپیمایید. با چه کسانی به سعادت خواهید رسید.
هیچ کس دیگری غیر از شما نمی تواند ترانه ی شما را بخواند یا رقص شما را رهبری کند یا داستان زندگیتان را به رشته ی تحریر در آورد.
چه کسی هستید؟
چه می خواهید؟
هم اکنون سفرتان را [برای تغییر]شروع کنید]. منبع: کتاب راز/ راندابرن/.
نتیجه و هدف نگارنده این که:
الف: خالق هستی بخش به ما کرامت و عظمت داده است و راه دعا و نیایش را در قالب –بایدها و نبایدها-در اموزه های دینی آموخته است که آن ها را رعایت کنیم به اهداف و خواسته های مشروع خواهیم رسید.
ب: وقتی ما این مقام و کرامت انسانی را قدر نمی نهیم، و فرایض دینی مانند نماز و…، ترک و یا کاهل نماز شده ایم، و صله ارحام را فراموش کرده ایم، و برای خود، هم نشینی با انواع حیوانات مانند: سگ و گربه و…، استفاده می‌کنیم، و با دوستان ناباب که هر روزه انرژی های منفی به ما تزریق می‌کنندحشر و نشر داریم؛ چگونه انتظاراستجابت دعا و تغییر و تحول در زندگی داریم؟!
پس کرامت و عظمت خود را ارج نهیم، برای رسیدن به کمال و نیل به اهداف والای انسانی بکوشیم ودر رفتار و کردار خود تجدید نظرکرده، به دامن اهل بیت علیهم السلام متوسل، و خیر و صلاح خود را با رضایت خداوند مناّن گره بزنیم و چیزی بیش از آن طلب نکنیم.

2 thoughts to “کرامت انسانی و عظمت خودتان را ارج نهید”

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عبارت امنیتی: *(پاسخ حاصل جمع زیر را در مربع وارد نمایید.)* Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.