کسانی که ازدواج فامیلی دارند، زنان باردار، و سالمندان آلزایمری بدانند

قرقاول
می دانید که امروزه برای ازدواج، از زوجین قبل از عقد آزمایشات لازم توسط مراکز بهداشت و درمان صورت می گیرد، در عین حال بعضاً کسانی که رابطه فامیلی دارند بعد از بارداری و تولد فرزند احتمال این که فرزند آنان ناقص و یا خفیف العقل باشد متصور است .

نگارنده ی این سطور بیش از بیست سال قبل کتاب حیوه الحیوان دمیری را مطالعه کردم در آن کتاب به خواص حیوانات پرداخته و می گوید : از جمله خواص گوشت قرقاول این که برای افراد خفیف العقل مفید است.
لذا با توجه به این که امروزه پرورش این پرنده در کشور رواج یافته و تهیه گوشت آن آسان است؛ پیشنهاد و توصیه می شود:
الف: زنان باردار مخصوصاً کسانی که ازدواج فامیلی دارند حتماً مصرف گوشت قرقاول را در رژیم غذایی خود قراردهند تا از تولد فرزند خفیف العقل پیشگیری شود.
ب:مراکز نگهداری افراد خفیف العقل نیز از گوشت این پرنده در رژیم غذایی روزانه خود قرار دهند حتماً در بهبود حال بیماران مفید واقع خواهد شد.
ج: همه ی کسانی که(زن و مرد) بیش از چهل سال سن دارند مصرف گوشت این پرنده را در رژیم غذایی خود قرار دهند، ان شاالله از ابتلا به آلزایمر و بروز فراموشی و…پیشگیری می کند.
د: سالمندان وکسانی که دچار فراموشی و آلزایمر هستندمصرف گوشت این پرنده را در رژیم غذایی خود قرار دهند.
خوب است بدانید در هر 100 گرم گوشت قرقاول 152 کیلو کالری انرژی نهفته است. بیشتر اسید های آمینه کمیاب در گوشت این پرنده یافت می شود.همچنین گوشت قرقاول منبع نیاسین،فسفر،مس،روی،آهن،سلنیوم،و غنی از ویتامینهای ب1،ب6،ب12 است. وجود عناصر معدنی و ویتامینها در گوشت قرقاول موجب شده است. برای امراضی چون آسم،تشنج،فشار خون،ضعف اعصاب،ناتوانی جنسی،تقویت قوای جنسی،ناتوانی جسمی و ذهنی و همچنین بی خوابی داروی معجره آسایی محسوب شود.
فواید: گوشت آن بسیار لطیف، سریع‏الهضم، تولیدکننده خون، مقوى هوش، رافع فراموشى و وسواس خصوصاً اگر ۳ روز متوالى کباب آن خورده شود/درمان ناتوانی جنسی تقویت قوای جنسی/ چکاندن زهره و خون آن در چشم جهت آمدن آب در چشم/ انفیه زهره آن جهت رفع نسیان، وسواس، خیالات واهى/ مالیدن سرگین آن جهت درمان لک‏هاى سفید بدن و اصلاح بشره زنان حامله/ خاکستر پر آن سیاه‏کننده مو ولى زود سفید مى‏گردد/ ساییدن استخوان بسیار ساییده شده آن جهت التیام زخم‏ها/96% گوشت قرقاول قابل جذب می باشد/ از مایع مفصل آن برای مصارف دارویی استفاده می شود.
قرقاول از خانواده ی ماکیان با خصوصیات پرندگان وحشی شکاری است میزان پروتئین موجود در گوشت این پرنده در مقایسه با دیگر پرندگان 5 تا 15 درصد بیشتر است و انواع اسید آمینه ی ضروری در آن به وفور یافت می ‌شود. به همین دلیل است که در اغلب نقاط دنیا پزشکان برای بیماری‌ هایی چون ضعف اعصاب، ناراحتی‌ های روانی و بی‌ خوابی مصرف این گوشت را توصیه می ‌کننداین گوشت به دلیل چربی و کلسترول بسیار پایین از بروز بیماری‌ های قلبی ـ عروقی پیشگیری کرده و به دلیل غنی بودن از پتاسیم، مصرف به اندازه‌ ی آن برای افراد با فشار خون بالا مانعی ندارد.گوشت قرقاول می ‌تواند نیاز بدن به فسفر، منیزیم، آهن و گوگرد را تامین کند و به تقویت حافظه و قوای جنسی بیفزاید و ضعف عمومی بدن را هم برطرف سازد..در هر صد گرم گوشت قرقاول 5/30 گرم آلبومین، 6/1 گرم چربی و حدود 2 تا 5/1 گرم مواد معدنی وجود دارد. وجود مقدار زیادی از مواد معدنی در گوشت قرقاول نشان دهنده ی ارزش حیاتی آن است.املاح معدنی موجود در گوشت قرقاول به خوبی جذب بدن می شود و به همین جهت در این زمینه مواد مورد نیاز بدن را در دسترس سلول قرار می دهد.گوشت قرقاول برای همه ی افراد اعم از کودک و سالمند، غذایی سالم و سلامت بخش است گوشت قرقاول کمتر تولید اسید اوریک می کند، فعالیت کلیه را افزون می سازد و به دفع سموم بدن یاری فراوان می رساند. با توجه به این ویژگی ها برای همه ی افراد و در مورد همه ی بیماری ها، غذایی خوب و موثر است.
در پایان مرور مختصری از زندگینامه ی نویسنده کتاب حیوه الحیوان به شرح ذیل خالی از لطف نخواهد بود:
ابوالبقا کمال الدین دمیری (808-742 هـ.ق )
محمد بن موسی بن عیسی بن علی دمیری در سال 742 ه. ق در قاهره متولد شد . او نزد فقیه بزرگ شافعی ، سبکی ، و معلمان دیگر آموزش دید و در فقه ، حدیث ، تفسیر قرآن و ادبیات دانش کسب کرد . وی بعد از آن در الأزهر به معلمی پرداخت و مطالعات وسیعی را در زمینه ی جانوران انجام داد . او بعد از عمری تعلیمی و تدریس در سال 808 هـ .ق از دنیا رفت و در قبرستان صوفی ، در کنار «جامع سعید السداء» دفن شد .

15 thoughts to “کسانی که ازدواج فامیلی دارند، زنان باردار، و سالمندان آلزایمری بدانند”

 1. باسلام و وقت بخیر
  باتشکر از مطلب بسار مفیدتون.
  اگر امکان دارد از استاد گرامی سوال بفرمایید که چرا خواندن شعر درشب های جمعه و ماه مبارک کراهت دارد.
  باتشکر

  1. سلام بر….. عزیز
   بسم الله الرحمن الرحیم
   اول این که حمل بر کراهت شده است . مانند خوردن پنیر و…
   دوم این که علت احکام بر ما پوشیده است و چنانچه چیزی هم گفته شود از باب حکمت می تواند باشد.
   سوم این که تمام اوامر ونواهی الهی دائرمدار مصالح ومفاسدی است که به وسیله آدمی گاهی کشف می شود و در بسیاری مواقع پوشیده می ماند.
   چهارم این که شاید بتوان گفت شب جمعه شب عبادت الهی است و از اهمیت خاصی نسبت به شبهای دیگر بر خوردار است وهر آنچه انسان را از عبادت غافل سازد مذموم است.
   پنجم این که در مکتب اسلام فروعات دین تعبدا باید پذیرفته شود به خلاف اصول که با دلیل و برهان باید پذیرفت.
   ششم این که چنان چه کتاب « فرهنگ و نام و اسمآ هم نام» را بخوانید در مقدمه بخش دوم به نکاتی اشاره شده که شما را برای این امر قانع خواهد کرد

 2. با سلام و عرض ادب
  در مورد رژیم گیاه خواری شما چه نظری دارید ؟ به اتفاق کسانیکه از این رژیم استفاده میکنند گویند امراض شفا دهد در طول عمر اثر کند حال انکه گوشت را حرام دانند!!! با توجه به ایات قرآن جهت استفاده چارپایان و نباتات جهت عیش و نوش!؟شاید موارد مصرف لبنیات باشد؟ چون پیامبر فرمودند گوشت گاو ضرر و شیرش مفید هر چند امروزه شیر اصل هم گیر نمی اید. در ضمن من که نشنیدم معصومین گوشت زیاد مصرف کرده باشند! شما در مورد روزه طبی 40 روز آب یا کمتر چه نظری دارید؟ رجوع کنید به سایت زیر. http://www.shafagar.com من میخواهم از این روش استفاده کنم منتهی هنوز برایم اثبات نشده! هرچند حضوری بیشتر صحبت خواهیم کرد اما نظرتون تا چه باشد؟
  میگن روایات داریم ازدواج خویشاوندی رو اولیا سفارش کردند؟ این صحت است اگر آری؟ چرا پس این همه خطر؟ البته الان دیگر زیاد خطر نیست چون میشه تغییر جنسیت داد نمیدونم تا قبل چند ماهگی بیماری رو تشخیص داد و انس منتظر الورود را سقط کرد تا والدین راحت باشند!!!؟
  و سوال آخر پیامبر گوید اثار گناه هم دنیوی است و هم اخروی.گویند که ممکن است این آثار در فرزندان و نسلهای بعد شخص تاثیر کند! 1.ایا این امراض جنینی و یا فرزند جدید الورود مشکل دار! همان اثار گناه است؟ اگر آری چرا طفل معصوم باید جور گناه اجداد کشد؟ پدر و مادر ما متهمیم!!! یه سری دستورات هم جهت لقاح هست که من در درس دانش جمعیت خانواده دانشگاه اشنا شدم که اگر رعایت نشود فرزند اینده خطرناکی دارد؟ مثلا نگاه کردن باعث کوری فرزند شود ایا شما که گفتین اگر از مغز مشکل شود مربوط به رعایت نکردن این دستورات هم میشود؟
  بعد ما تو مصرف گوشت گوسفند ماندیم چطور این موجود گرانبها قرقاول را تولید مصرف کنیم!متاسفانه هم اکنون اسیر تبلیغات هستیم. جل الخالق
  شرمنده طولانی شد
  با تشکر از لطف شما

 3. با سلام و عرض ادب مجدد
  آخرین خبر!!!!
  قیمت هر کیلو گوشت قرقاول به دلیل افزایش تقاضا برای آن نسبت به ماه قبلی کمی افزایش داشته است.!!!!

  در المان شیر گاو رو گرون کردن مردم دسته جمعی نرفتن بخرن کارا کساد شد دولت معذرت خواهی کرد قیمتها برگشت!!!

  منم حالا چون بنزین گرون شد گوشت هم گرون و همه چیز گرون شد پس الفاتحه

 4. با سلام و احترام
  لطفا راجع به حرز اقای حافظیان و اثار ان توضیح دهید و در صورت امکان تصویر انرا در سایت قرار دهید باتشکر

  1. سلام خانم خدیجه
   شرح این حرز در کتاب لوح محفوظ است آن را مطالعه کنید
   برای گذاشتن در سایت باید اجازه ورثه ی مرحوم حافظیان را داشته باشیم

 5. سلام خانم آیدا
  این موارد خصوصی است در صورت تمایل به پیگیری ؛
  نوار بالای وب سایت – تماس باما – با دقت بخوانید – ایمیل بزنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عبارت امنیتی: *(پاسخ حاصل جمع زیر را در مربع وارد نمایید.)* Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.