تقدم میوه بر گوشت هنگام تغذیه و معرفی میوه ای عجیب+عکس

واضح و روشن است که؛ قرآن کامل ترین کتاب انسان سازی و بهترین دستورالعمل خود سازی و دقیق ترین برنامه ی زندگی انسان. و انسان موجودی است که به عنوان بهترین و برترین مخلوقات خداوند متعال آفریده شده است.
از این جهت خداوند متعال در کتاب خود که به عنوان دستورالعمل زندگی انسان است در مورد خلقت انسان به خود تبریک گفته است : فَتَبَارَک َ اللهُ اَحسَنُ الخَالِقِینَ ( سوره مؤمنون ، آیه ۱۴ ) ؛ پس آفرین باد بر خدا که بهترین آفرینندگان است .
آری ! حق تعالی برای سعادت و خوشبختی انسان، که به عنوان نماد کامل قدرت نمایی و علم الهی است، انبیاء و اولیاء علیهم السّلام را فرستاد تا انسان ها را به سوی مسیر سعادت دنیا و آخرت هدایت نمایند و به برخی از انبیاء کتاب عطا فرمود تا بهتر و دقیق تر انسان ها در جهت ادامه ی حیات و رسیدن به تکامل انسانی حرکت نمایند.

از این رو خالق هستی بخش، حتی در خوردن غذا به ما انسان ها با اشاره به آیات شریفه ی واقعه؛
اول ؛ توصیه می کند که خوردن میوه بر گوشت تقدم دارد. « وَفَاکِهَهٍ مِّمَّا یَتَخَیَّرُونَ/ واقعه : آیه ۲۰/ » و میوه از هر چه اختیار کنند.
دوم؛ توصیه می کند به خوردن گوشت پرندگان ، یعنی گوشت سفید، که تقدم و برتری دارد بر سایر گوشت ها.
« وَلَحْمِ طَیْرٍ مِّمَّا یَشْتَهُونَ /واقعه :آیه ۲۱ /»و از گوشت پرنده هر چه بخواهند.
میوه‌ای عجیب و منحصر به فرد + عکس
«لیچی» یا سرخالو از جمله میوه‌های تابستانی در پاکستان است که شکل و طعم خاصش، آن را از سایر میوه‌های این فصل متمایز کرده است.

به گزارش افکارنیوز، لیچی از جمله میوه‌های محبوب تابستانی در پاکستان است.
پوست این میوه، قرمز، چرم‌مانند و تیغ‌تیغی و شبیه به توت فرنگی است، قسمت خوراکی آن سفید و شفاف و سفت و آبدار است و شکل آن از گرد و گاه بیضی و قطر آن از یک تا یک و نیم سانتیمتر متغیر است.
جالب اینجاست که این میوه هسته قهوه‌ای رنگی دارد که طعم آن با خود میوه متفاوت است و پاکستانی‌ها با مخلوط کردن آن با خامه و سایر مواد از آن به عنوان دسر بعد از غذا استفاده می‌کنند.
لیچی جزو میوه‌هایی است که رسیده بودن آن را می‌توان از بوی خوشش تشخیص داد. پوست این میوه قرمز رنگ و سفت است اما اگر شیوه خوردن آن را بلد باشید پوست سفت لیچی به راحتی از میوه جدا می‌شود و شما می‌توانید مغز سفید رنگ و شیرین آن را میل کنید.
اندازه لیچی تقریبا با آلو سیاه برابر است. هنگامی که اولین بار این میوه را می‌خورید احساس می‌کنید دهانتان خشک شده است اما پس مدتی که لیچی در دهان شما آب شد از خوردن آن لذت خواهید برد.
لیچی در چه کشورهایی کشت می‌شود؟
لیچی در ابتدا یک میوه جنگلی بود اما کم کم مردم جنوب چین و کشورهای حوزه شبه‌قاره هند شروع به کشت آن کردند و باغ‌های لیچی به وجود آمد که هم مکانی زیبا برای تفریح بود و هم مکانی برای چیدن و صادرات این میوه منحصر به فرد. امروزه نیز این میوه استوایی در کشورهای تایلند، فلیپین، هند، آفریقای جنوبی، آمریکا، نیوزیلند، ژاپن، استرالیا و پاکستان کشت می‌شود اما خاستگاه نوع مرغوب آن شبه‌قاره هند به ویژه پاکستان است.
اگر خواسته باشید لیچی بخرید بهتر است میوه‌ای بخرید که پوست آن صورتی رنگ باشد تا زود خراب نشود اگر پوست لیچی سبز یا زرد باشد نارس است و اگر قرمز باشد بر اثر رسیده بودن زود خراب می‌شود.
اگر از لیچی در یخچال نگهداری شود یک هفته بیشتر دوام نمی‌آورد پس بهتر است به مقداری از این میوه بخرید که زود مصرف شود.
* خواص لیچی
از نظر غذایی این میوه باعث تقویت عمومی بدن می‌شود.
لیچی به روان شدن گردش خون در بدن کمک می‌کند و خوردن آن از پوست در برابر اشعه ماورای بنفش خورشید حفاظت می‌نماید. این میوه منبع غنی ویتامین «ث» نیز می‌باشد.
لیچی باعث طول عمر شده و کهولت سن را به تعویق می‌اندازد به همین علت خوردن آن برای سالمندان توصیه می‌شود.
شهرستان «هری‌پور» از توابع ایالت «پنجاب» دارای بزرگترین باغ‌های لیچی در پاکستان است. چون لیچی ظرف ۲ روز خراب می‌شود صادرات این میوه با مشکلات زیادی مواجه است با این وجود لیچی به کشورهای اروپایی و آمریکا صادر می‌شود و طرفداران زیادی در این کشورها دارد.
انواع پرندگان، زنبورها و خفاش‌ها علاقه زیادی به خوردن لیچی دارند به همین علت صاحبان باغ‌ها مجبورند شبانه روز از درختان لیچی محافظت کنند.
از لیچی انواع مربا و شربت تهیه می‌شود که به طور معمول صادراتی هستند.

مرجع : خبرگزاری فارس(کد مطلب: ۲۵۷۶۹۲)

نظر شما چیست

نظر شما

عبارت امنیتی: *(پاسخ حاصل جمع زیر را در مربع وارد نمایید.)* Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.