رزومه

مهدی قربانی ، متولد طبس، فروردین ۱۳۳۳ هجری شمسی ، برابر با شعبان المعظم ۱۳۷۳ هجری قمری
دارای لیسانس حقوق قضایی ، پیشنه ی مطالعاتی ام به سالهای ۱۳۵۲ هـ .ش می رسد که برای اولین بار با معرفی دبیر عربی در دوره متوسطه با تفسیر نوین از استاد محمد تقی شریعتی مزینانی آشنا شدم. سپس کتابهای آیت الله دستغیب، آیت الله مطهری ، استاد دکترعلی شریعتی و جلال آل احمد و…،را تا سال ۱۳۶۰ هـ ش را مطالعه نمودم . پس از استخدام در مشاغل اداری حوزه مطالعاتی ام حول محور مسئولیتهای اداری بود تا این که از شال ۱۳۷۱ هـ ش مجدانه بخش زیادی از اوقات فراغت را به تحقیق و پژوهش و مطالعه کتب دینی و مذهبی و تاریخ اسلام اختصاص داده ام بنحوی که تا سال ۱۳۸۰ هـ ش هزاران فیش تحقیق و یادداشتهای مربوطه را در اختیار داشتم ، طی این مدت دو اثر با نامهای «حراست و حفاظت از دیدگاه اسلام» و «کاهش فشارهای عصبی در محیط کار» را تالیف و مجوز چاپ آنها توسط ناشر اخذ شد اما سرمایه لازم برای انتشار فراهم نشد و صرفاً تعداد اندکی توسط اداره مربوطه ( صنعت آب وبرق) تکثیر و برای بعضی از استانها و شهرستانها ارسال شد.
از سال ۱۳۸۰ هـ ش به بعد با سفارش و تاکید اساتید راهنما ، تالیف و تدوین آثار آماده را اغاز نمودم تا این که هشتمین اثرم در آبانماه ۱۳۸۸ هـش به عنوان « هزار ویک حدیث رضوی- جامع الاحادیث امام رضا علیه السلام»جلد اول ، و نهمین اثر با عنوان : نهمین خورشید ولایت – گزیده ای از زندگینامه حضرت امام جواد الائمه علیه السلام ، و دیگر آثاری که ذیلاً معرفی و منتشر شده است . اما در باره استاد گفته اند:
هیچ کس از پیش خود چیزی نشد – هیچ آهن خنجر تیزی نشد
بدینوسیله از اساتید ارجمند حوزه و دانشگاه که همواره با ارشادات موثردر امور پژوهشی مرا یاری نموده اند صمیمانه تقدیر و تشکر می نمایم.
– عالم ربانی و ادیب صمدانی عارف بالله حضرت آیت الله حجت هاشمی خراسانی دام عزه العالی.
– استاد فرزانه و ادیب عالی قدر جناب آقای دکتر حسین رزمجو نویسنده و استاد دانشگاه فردوسی مشهد.
– استاد ارجمند و گرامی جناب آقای دکتر محمود مهدوی دامغانی نویسنده و استاد دانشگاه فردوسی مشهد .
– حضرت ایت الله حاج شیخ محمد حسن رمزی طبسی(ره) نویسنده و مدرس حوزه علمیه .
– حضرت حجت الاسلام والمسلمین آقای حاج شیخ محمود یزدی مطلق (فاضل- «ره») نویسنده و استاد دانشگاه فردوشی مشهد .
معرفی آثار مولف:
405 406 407 408
اسناد و نسخ خطی احیا شده و در حال تحقیق:
409 410 411 412 413 414
تقدیر نامه ها:
ghorbani