علل تأخیر در استجابت دعا

و اما از آن جایی که تا کنون بسیاری از کاربران از طریق ایمیل و تلگرام و…بعضاً از عدم استجابت دعاهایشان اظهار گلایه داشتند و بدنیال عوامل وعلل عدم استجابت دعا و یا تأخیر در برآورده شدن دعاهای خود هستند، ما رابرآن داشت تا در این باره به احادیثی چند اشاره کینم: …

۱) الإمامُ علیٌّ علیه السلام : لا یُقَنِّطَنَّکَ إبطاءُ إجابتِهِ فإنَّ العطیَّهَ على قَدْرِ النِّیَّهِ ، وربّما اُخِّرَتْ عنکَ الإجابهُ لِیَکونَ ذلکَ أعظَمَ لِأجرِ السائلِ وأجزَلَ لِعَطاءِ الآمِلِ ، وربّما سألتَ الشیءَ فلم تُؤْتاهُ واُوتیتَ خیرا مِنهُ عاجِلاً أو آجِلاً ، أو صُرِفَ عنکَ لِما هُوَ خیرٌ لکَ ، فَلَرُبَّ أمرٍ قد طَلِبْتَهُ وفیهِ هلاکُ دینِکَ لو اُوتیتَهُ (١۵) . کشف المحجّه : ٢٢٨ .
امام على علیه السلام: تأخیر در اجابت دعا تو را نومید نگرداند ؛زیرا که بخشش (خداوند) بسته به نیّت تو است؛ چه بسا که در برآوردن خواهشت تأخیر شود ، تا بدین وسیله خواهنده را پاداش بزرگتر و امیدوار (به بخشش الهى) را بخشش بیشتر دهد ؛ بسا باشد که چیزى بخواهى و به تو داده نشود، امّا دیر یا زود بهتر از آن به تو داده شود ، یا براى خیر و مصلحت تو از تو دریغ شده است . و بسا خواسته اى که اگر برآورده شود موجب نابودى و تباهى دین تو گردد .
۲) الإمامُ الصّادقُ علیه السلام : قالَ اللّه ُ تعالى : وعِزَّتی وجلالی وعَظَمَتی وبَهائی ، إنّی لَأَحمِی وَلیّی أن اُعطِیَهُ فی دارِ الدنیا شیئا یشغَلُهُ عن ذِکری حتّى یَدعُوَنی فأسمَعَ صوتَهُ ، و إنّی لَأُعطی الکافرَ مُنیَتَهُ حتّى لا یَدعُوَنی فَأسمَعَ صوتَهُ بُغضا لَهُ ( -التمحیص : ٣٣ / ١٧ .
امام صادق علیه السلام : خـداوند مـتعال فـرموده اسـت : به عزّت و جلال و عظمت و شکوهم سوگند که من دریغم مى آید در دنیا به دوست خود چیزى دهم که او را از یاد من غافل کند ؛ زیرا مى خواهم مرا بخواند تا صدایش را بشنوم . و کافر را به آرزویش مى رسانم ؛ زیرا از او نفرت دارم و نمى خواهم مرا بخواند و صدایش را بشنوم .

۲ نظر

حسنمهر ۲۹ام, ۱۳۹۵ در ۷:۲۱ ق.ظ

سلام حاج اقا واسه شفای امراض چه دستور العملی مجرب دارید خواهش می کنم بگین مخصوصا برای سفیدن زود مو من بیست و دوسالم است کمک کنید

adminمهر ۲۹ام, ۱۳۹۵ در ۲:۵۷ ب.ظ

سلام حسن آقا
این گونه موارد اگر تمایل داشته باشید میتوانید ایمیل بزنید – نوار بالیا سایت – تماس باکارشناس-

نظر شما چیست

نظر شما

عبارت امنیتی: *(پاسخ حاصل جمع زیر را در مربع وارد نمایید.)* Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.