شرحی در بیانِ اسم اعظم (عام،خاص)

طی چند سالی که علاقه‌مندان کتابِ – فرهنگ نام و اسما هم نام – را مطالعه و با معرفت اسما آشنا، … و نسبت به خواص اسم اسم اعظم عام و خاص =(ذکر هم نام) خود شناخت پیدا نمودند. کراراً از طریق پیامک، تلگرام، ایمیل، و درج نظرات ذیل مطالب سایت، این پرسش را مطرح کرده‌اند:

خواص اسم اعظم عام و خاص =(ذکر هم نام) چیست و چه کاربری دارد؟

به طوری کلی باید گفت: تأثیر و خواص هر نوع ذکر، ختم، دعا، نذر، نماز و…، به میزان انرژی‌های مثبت و منفی فرد، از اعمال عبادی و روحانی…شخص عامل سرچشمه گرفته، و بستگی دارد.
یعنی کسی که همواره با ایمان و اعتقاد راسخ فرایض دینی خود را انجام می‌دهد، و از محرمات پرهیز کرده و واجبات را ترک نمی‌کند، و حق‌الناس بر عهده ندارد و…(به عبارتی عامل به رعایت حق‌الله و حق‌الناس بوده) قطعاً انرژی مثبت بیشتری دارد، نسبت به کسی که موارد مذکور را رعایت نمی‌کند. مثلاً کاهل نماز است، حق حقوق مردم را نادیده می‌گیرد، از دروغ و غیبت و…ابایی ندارد. و…، نمی‌توان انتظار داشت، خواص و تأثیر ذکر هم نام، و دیگر اعمال عبادی بر هر دو فرد یکسان باشد.

همین امر باعث شده که در کتاب – فرهنگ نام و اسما هم نام – نتوانیم به صراحت و قاطعیت به خواص و تأثیر ذکر هم نام=(اسم اعظم، عام و خاص) اشاره کنیم.

اما نظر چند نفر از کسانی که تا به حال از خواص ذکر هم نام خود (عام و یا خاص) نتیجه گرفته و به‌صورت تلفنی، ایمیل، تلگرام و … از آثار ذکر هم نام خود گزارش کردند، چنین است:

– از وقتی کتاب –فرهنگ نام و اسما و هم نام – را گرفتم، و به ذکر هم نام خود ذاکر شدم، در زندگی من تحول قابل توجهی به وجود آمده، به نحوی که این کتاب را همانند مفاتیح‌الجنان در کنار سجاده خودم از آن نگهداری و استفاده می‌کنم. خدا خیرتون بده.
– چند مریض بستری شده با سن بالا داشتیم، با آموزش ذکر هم نام به آنان، خیلی زود وضعیت روحی آنان درمان شده، مرخص شدند.
– از وقتی به ذکر هم نام خودم عادت کرده‌ام افسردگی و نا امیدی از من برطرف شده و شور و نشاط خاصی در روحیه‌ام به وجود است.
– الحمدلله با ذکر هم نام خودم کار مطلوب و ازدواج دلخواه نصیبم شده است.
– همیشه توی خانه ما دعوا بود و بین اعضای خانواده اختلاف و درگیری لفظی و…الحمدلله با اذکار کتاب –فرهنگ نام و اسما هم نام – آرامش به محیط خانواده بازگشته است.

پرسش دیگری که معمولاً مطرح می‌شود این که: اسم اعظم عام با اسم اعظم خاص چه فرقی دارد؟ و چرا نباید اسم اعظم خاص را شخص تا آخر عمر افشا نکند؟

در پاسخ باید گفت: اسم اعظم عام، همان طوری که مشخص است، برای تمام کسانی که اسم –علی- دارند یک ذکر را می‌توان به آنان اختصاص داد.
اما اسم اعظم خاص، بر اساس مشخصات کامل شخص استخراج می‌شود، در نتیجه؛ اسم اعظم خاص برای علی محمدی، فرزند …..، با اسم اعظم خاص برای علی اکبری، فرزند …. قطعاً متفاوت است. در حالی هردو نفر اسم علی را دارند و در ذکر هم نام عام مثل هم هستند.
در متون کهن به سفارش بزرگان و علما این علم، سفارش شده که اسم اعظم خاص نباید افشا شود. زیرا بی اثر و تبعات منفی به دنبال دارد. ما نیز تا به حال به کسانی که اسم اعظم خاص درخواست داشته و یا دریافت کرده‌اند تأکید می‌کنیم.

اما بعضاً بر اساس کنجکاوی می‌پرسند؛ افشای اسم اعظم خاص، چه تبعاتی می‌تواند داشته باشد؟

یکی از کسانی که اسم اعظم خاص دریافت کرده بود، با اضطراب و دلهره، طی تماسی اظهار داشت: من به طور ناگهانی و بی توجه، در بین دوستانم اسم اعظم خاص خودم را مطرح کردم، و بعداً ً یادم آمد که نباید می‌گفتم، و تکذیب کردم، حالا چکار کنم؟
البته در این خصوص ما راهکاری ندیده‌ایم، فقط گفته شد که توبه کند و صدقه بدهد. ولی بعد از مدتی ایشان اظهار داشت: مدتی است به فراموشی دچار شده‌ام. که می‌تواند یکی از عوارض افشای اسم اعظم خاص باشد.
با عنایت به اشارات مذکور هرکس دیر یا زود، کم و یا زیاد، از ذکر هم نام خودش (عام و خاص) نتیجه را احساس خواهد کرد زیرا «الَّذینَ آمَنُوا وَ تَطمَئِنُّ قُلُوبُهُم به ذکر اللَّهِ أَلا به ذکر اللَّهِ تَطمَئِنُّ القُلُوبُ» (سوره رعد/آیه ۲۸)

ترجمه: آن‌ها کسانی هستند که ایمان آورده و دل‌هایشان به یاد خدا آرامش می‌گیرد، آگاه باشید که تنها با یاد خدا دل‌ها آرامش پیدا می‌کند. لذا کسانی که آثار ذکر خدا را احساس نمی‌کنند، باید همواره به اعمال خود رجوع کرده و در آن‌ها بازنگری نماید.

آری! رسول خدا (صلی الله علیه وآله) می‌فرمایند: «حاسِبُوا اَنْفُسَکُم قبلان تُحاسَبُوا و زِنُواها قبلان تُوزَنُوا و تَجَهَّزُوا لِلْعَرْضِ الاَْکْبَر؛ خویشتن را محاسبه کنید قبل از آن که به حساب شما برسند و خویش را وزن کنید قبل از آن که شما را وزن کنند و آماده شوید برای عرضه بزرگ (روز قیامت)».(بحارالانوار، ج ۶۷، ص ۷۳ به نقل از اخلاق در قرآن، ج ۱، ص ۲۵۵٫)
هرجا خدا امتحانت کرد و یک خورده عقب رفتی غصّه نخور. این امتحان لازم بود تا به ناقص بودن خود پی ببری. یک کمی تلاش می‌کنی جبران می‌شود. امتحان، فضل خداست و برای رشد خلق نافع و لازم است. پیامبر اکرم (صل الله علیه و اله و سلم) از خداوند درخواست کرد که امّت من را امتحان نکن. خداوند فرمود: این کار نمی‌شود، باید امتحان شوند. پیامبر (صل الله علیه و اله و سلم) عرض کرد پس طوری امتحانشان کن که امّت‌های دیگر متوجّه نشوند.

فرمود: طوری امتحانشان می‌کنم که شما هم متوجّه نشوید. قرآن که فرمود: اقْرَأْ کَتَابَکَ کَفَی بِنَفْسِکَ الْیَوْمَ عَلَیْکَ حَسِیبًا (سوره اسرا: آیه ۱۴): خودت نامه اعمالت را بخوان که امروز خودت برای رسیدگی به حساب‌هایت کفایت می‌کنی. معلوم شد که خود خدا هم نگاه نمی‌کند. یک معنی آیه این است که: حاسبوا قبلان تحاسبوا: قبل از آن که به محاسبه کارهایتان بپردازند خودتان حساب کارهایتان را رسیدگی کنید. معنی دیگرش هم این است که: بنده من، نمی‌خواهد صورت حساب کارهایت را پیش من بیاوری، تو می‌خواهی خوب باشی، من هم همانطورت می‌کنم که می‌خواهی.
خداوند ستّار و غفور، خودش هم نامه عمل مؤمن را نگاه نمی‌کند و خودت را قبول دارد و بررسی حساب را به خودت واگذار می‌نماید. دیدی خدای کریم با ما از لطف و رحمت چه کرد؟!
چقدر خوب است که انسان ساعتی برای خود داشته باشد، که هیچ‌چیز او را به خود مشغول نسازد و در این ساعت محاسبه خویش کند و ببیند چه کاری به سود خود انجام داده و چه کاری به زیان خود، در آن شب و در آن روز.
حاسبوا انفسکم قبلان تحاسبوا
به راستی؛ یک سال گذشت، چه کردیم؟

۱۷ نظر

نجمهشهریور ۲ام, ۱۳۹۶ در ۷:۱۵ ب.ظ

سلام و عرض ادب خدمت شما.
دختری دارم شش ساله که خود نمیتواند روزانه عدد اسم همنام خود را تکرار کند.آیا من که مادرش هستم میتوانم بجای ایشان ادا کنم؟

adminشهریور ۳ام, ۱۳۹۶ در ۷:۲۸ ق.ظ

سلام خانم نجمه
اشکال ندارد

سمیراشهریور ۷ام, ۱۳۹۶ در ۷:۴۹ ق.ظ

لطفا نحوه برقراری تماس باهاتون اعلام کنید

adminشهریور ۸ام, ۱۳۹۶ در ۲:۱۹ ب.ظ

سلام سمیرا
از طریق نوار بالای سایت – تماس باکارشناس – می توانید مطرح و شماره تلگرام بذارید تا هماهنگ شود.

Najmeشهریور ۱۴ام, ۱۳۹۶ در ۹:۵۵ ق.ظ

سلام اسم اعظم نجمه چیست?

adminشهریور ۱۶ام, ۱۳۹۶ در ۲:۰۹ ق.ظ

سلام Najme
دانستن اسم اعظم بدون مطالعه کتاب پرسش های پی در پی بدنبال دارد.
کتاب فرهنگ نام و اسما هم نام – برای تمام ایرانیان اسم اعظم عام آورده میتوانید مطالعه کنید.

بنده خدامهر ۷ام, ۱۳۹۶ در ۴:۰۰ ب.ظ

سلام خدمت استاد بزرگوار ….یک سوال داشتم اینه که آیا اسم عام همان اسمی است که با ابجد بدست می اید ؟؟؟یا اسمی که با ابجد نام خود و مادر بدست می آید ؟؟؟ لطفا راهنمایی کنید ؟؟…تشکر

adminمهر ۱۵ام, ۱۳۹۶ در ۱۱:۵۵ ق.ظ

سلام بنده خدا
ای کاش فقط چند لحظه کتاب – فرهنگ نام و اسما هم نام – را مطالعه کنید و تمام پرسش های خود را بیابید.

adminدی ۲ام, ۱۳۹۶ در ۳:۵۶ ب.ظ

سلام عبدالله

ما اینکارها را توصیه نمی کنیم . و انجام نمی دهیم . خود دانید .

علیبهمن ۳ام, ۱۳۹۶ در ۵:۱۵ ب.ظ

سلام
در تهران کتاب را از کجا تهییه کنیم با شماره انتشارات و قیمت کتاب را بفرمایید
من خواندم این ذکر برای طلب ثروت حلال چه جوری باید محاسبه و به کار برد
قیمت استخراج اسم اعظم خاص را بفرمایید مرسی

adminبهمن ۵ام, ۱۳۹۶ در ۳:۲۸ ق.ظ

سلام علی
نوار بالای سایت خرید کتاب نمایندگی تهران یا مشهد تماس بگیرید کتابهای : فرهنگ نام و اسما هم نام -ازدواج موافق فرزند صالح- را دارن.برای اسم اسم اعظم خاص(بعد از مطالعه کتاب و تحقیق) با آیدی تلگرام تماس بگیرید.

رضابهمن ۷ام, ۱۳۹۶ در ۱۰:۱۷ ق.ظ

سلام
از طریق این کتاب یا غیره … می شود محاسبه کرد که ذکر ثروت به دست اورد که مخصوص خود ان فرد باشد

adminبهمن ۷ام, ۱۳۹۶ در ۱۰:۵۳ ق.ظ

سلام رضا

خیر عزیز برادر
اون روش های دیگری دارد

رضابهمن ۱۲ام, ۱۳۹۶ در ۱۰:۰۰ ق.ظ

۱-سلام
درمورد ذکر ثروت فرمودید که روش های دیگری دارد ایا شما کتابی یا جزوه ای در این زمینه دارید معرفی کنید خریداری کنم؟
برای دریافت ذکر ثروت چه طور باید از شما روش به دست اوردن این ذکر را اموزش ببینم؟
ایا اگر درخواستی مبنی بر دریافت ذکر ثروت باشد شما انجام میدهید هزینه ان چقدر و چه طوری با هم کانکت شویم ؟ مرسی

adminبهمن ۱۴ام, ۱۳۹۶ در ۳:۳۶ ق.ظ

سلام رضا
بدانید که برای ورود به ختم و ذکر و دعا مقدماتی دارد که باید انجام دهید و بعد از ا« اقدام کنید . ضمن این هیچ روشی تضمینی نیست و فقط استجابت آن باخداست.
از طریق آیدی تلگرام نوار بالای سایت تماس باکارشناس میتوانید ارتباط بگیرید.

شبنماسفند ۴ام, ۱۳۹۶ در ۸:۴۱ ق.ظ

سلام وعرض ادب .جناب قربانی بنده که امکان خرید ندارم میشه بزرگواری کنید دانلود رایگان بدید.
باهربار استفادش دعاگوتون هستم.

adminاسفند ۵ام, ۱۳۹۶ در ۴:۰۴ ق.ظ

سلام شینم
فایل قابل دانلود نداریم

نظر شما چیست

نظر شما

عبارت امنیتی: *(پاسخ حاصل جمع زیر را در مربع وارد نمایید.)* Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.